Dvorana 2020 - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

Hlavní nabídka
menu
Přejít na obsah
2. Koncert
2. výroční koncert Dvorany slávy rakovnického bigbítu
 
Podruhé se sejdou rakovnické rockové legendy k výročnímu koncertu, který pořádá Dvorana slávy rakovnického bigbítu. Stane se tak v sobotu 17. října 2020 v Kulturním centru Rakovník od 19 hodin. I letošní ročník přinese spoustu kvalitní muziky. Na koho se můžete těšit?
Ambasadorem večera bude bigbítová hvězda 60. let a nejlepší zpěvák 2. československého beatového festivalu Viktor Sodoma. Za doprovodu rakovnického QR Bandu zazpívá nejen klasické rock and rolly, ale také velké hity z éry slavných The Matadors, v polovině 60. let nejlepší české bigbítové skupiny, která pravidelně vystupovala i v klubech Západní Evropy. Zazní písně jako Zlatý důl nebo It´s All Over Now, Baby Blue.
Jako druhá v pořadí zahraje skupina Geront Shadows Revival, jejímž lídrem je Milan Šteruský z Nového Strašecí. Instrumentálky The Shadows, na nichž vyrostlo několik generací bigbítových muzikantů, netřeba představovat. Apache, Geronimo, F.B.I., Atlantis, Kon-Tiki, Man Of Mystery a další vstoupily do bigbítových análů. Jako host vystoupí s Geront Shadows Revival Jiří Röll, který zazpívá několik písní z repertoáru Cliffa Richarda, jehož The Shadows také doprovázeli.
Je to už 45 let, kdy byla v Městečku založena skupina Meditace. Proto nemůže na letošním koncertu dvorany chybět. Petr Bradáč, Sam Tuček, Jimmy Karlík, Václav Rais, Jan Rouček a Milan Let zahrají a zazpívají největší hity ze svého bohatého repertoáru.
Ani druhý výroční koncert se neobejde bez slavnostního ceremoniálu. Do Dvorany slávy rakovnického bigbítu bude uvedeno 8 kapel, které v okrese působily v letech 1967-1973, 7 osobností In Memoriam a 20 žijících osobností. Jejich seznam si můžete přečíst v kapitole Nominace do dvorany slávy.
Podrobnější informace, časový harmonogram a termín zahájení předprodeje vstupenek zveřejníme v průběhu měsíce září.
Plakát v plné velikosti ke stažení
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2020. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah