Dvorana 2020 - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

Hlavní nabídka
menu
Přejít na obsah
2. Koncert
2. výroční koncert Dvorany slávy rakovnického bigbítu
 
Podruhé se sejdou rakovnické rockové legendy k výročnímu koncertu, který pořádá Dvorana slávy rakovnického bigbítu. Vzhledem k epidemiologické situaci a vládním opatřením se tak stane v sobotu 8. května 2021 v Kulturním centru Rakovník od 19 hodin. I letošní ročník přinese spoustu kvalitní muziky. Na koho se můžete těšit?
Ambasadorem večera bude bigbítová legenda 60. let a nejlepší zpěvák 2. československého beatového festivalu Viktor Sodoma. Za doprovodu rakovnického QR Bandu zazpívá nejen klasické rock and rolly, ale také velké hity z éry slavných The Matadors, v polovině 60. let nejlepší české bigbítové skupiny, která pravidelně vystupovala i v klubech Západní Evropy. Zazní písně jako Zlatý důl, Get Down From The Tree nebo It´s All Over Now, Baby Blue.
Jako druhá v pořadí zahraje skupina The Geront Shadows Revival, jejímž lídrem je Milan Šteruský z Nového Strašecí. Instrumentálky The Shadows, na nichž vyrostlo několik generací bigbítových muzikantů, netřeba představovat. Apache, Geronimo, F.B.I., Atlantis, Kon-Tiki, Man Of Mystery a další vstoupily do bigbítových análů. Jako host vystoupí s The Geront Shadows Revival Jiří Röll, který zazpívá několik písní z repertoáru Cliffa Richarda, jehož The Shadows na přelomu 50. a 60. let 20. století doprovázeli.
Je to už 45 let, kdy byla v Městečku založena skupina Meditace. Proto nemůže na výročním koncertu dvorany chybět. Petr Bradáč, Vladimír Sam Tuček, Stanislav Jimmy Karlík, Václav Rais, Jan Rouček a Milan Let zahrají a zazpívají největší hity ze svého bohatého repertoáru. Vzhledem k okolnostem tak oslaví své jubileum s malým zpožděním.
Ani druhý výroční koncert se neobejde bez slavnostního ceremoniálu. Do Dvorany slávy rakovnického bigbítu bylo v říjnu letošního roku uvedeno 8 skupin, které v okrese působily v letech 1967 až 1973, 24 muzikantů a 3 další významné osobnosti. Sedm z nich, bohužel, už jen In Memoriam. Ocenění jim budou předána (v případě zemřelých hudebníků jejich rodinným příslušníkům) v rámci koncertu 8. května 2021 (tak trošku nás inspiroval prezident Miloš Zeman, který udělil významným osobnostem státní vyznamenání 28. října 2020, ale fyzicky jim je předá až v roce 2021).
Jména nových členů Dvorany slávy rakovnického bigbítu a jejich stručné profily si můžete přečíst v záložce Členové dvorany slávy. O zahájení předprodeje vstupenek budeme včas informovat nejen na našich stránkách, ale také v regionálním tisku.
Plakát v plné velikosti ke stažení
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2020. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah