Dvorana 2020 - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

Hlavní nabídka
Band
Přejít na obsah
2. Koncert
2. výroční koncert Dvorany slávy rakovnického bigbítu
 
Podruhé se sejdou rakovnické rockové legendy k výročnímu koncertu, který pořádá Dvorana slávy rakovnického bigbítu. Stane se tak v sobotu 17. října 2020 v Kulturním centru Rakovník od 19 hodin. I letošní ročník přinese spoustu kvalitní muziky. Na koho se můžete těšit?
Ambasadorem večera bude bigbítová hvězda 60. let a nejlepší zpěvák 2. československého beatového festivalu Viktor Sodoma. Za doprovodu rakovnického QR Bandu zazpívá nejen klasické rock and rolly, ale také velké hity z éry slavných The Matadors, v polovině 60. let nejlepší české bigbítové skupiny, která pravidelně vystupovala i v klubech Západní Evropy. Zazní písně jako Zlatý důl, Get Down From The Tree nebo It´s All Over Now, Baby Blue.
Jako druhá v pořadí zahraje skupina Geront Shadows Revival, jejímž lídrem je Milan Šteruský z Nového Strašecí. Instrumentálky The Shadows, na nichž vyrostlo několik generací bigbítových muzikantů, netřeba představovat. Apache, Geronimo, F.B.I., Atlantis, Kon-Tiki, Man Of Mystery a další vstoupily do bigbítových análů. Jako host vystoupí s Geront Shadows Revival Jiří Röll, který zazpívá několik písní z repertoáru Cliffa Richarda, jehož The Shadows také doprovázeli.
Je to už 45 let, kdy byla v Městečku založena skupina Meditace. Proto nemůže na letošním koncertu dvorany chybět. Petr Bradáč, Sam Tuček, Jimmy Karlík, Václav Rais, Jan Rouček a Milan Let zahrají a zazpívají největší hity ze svého bohatého repertoáru.
Závěr koncertu bude luxusní. Nejlépe ho charakterizuje rovnice Rakovník + bigbít = Brutus. Ano, pravá bigbítová skupina Brutus našla ve svém nabitém koncertním itineráři místo a přijede zahrát na výroční koncert dvorany. „Naše vystoupení věnujeme všem fanouškům rakovnického bigbítu!“ uvedl kapelník skupiny Vladimír Hasal.
Ani druhý výroční koncert se neobejde bez slavnostního ceremoniálu. Do Dvorany slávy rakovnického bigbítu bude uvedeno 8 kapel, které v okrese působily v letech 1967-1973, 5 osobností In Memoriam a 22 žijících osobností. Jejich seznam si můžete přečíst v kapitole Nominace do dvorany slávy.
Podrobnější informace, časový harmonogram a termín zahájení předprodeje vstupenek zveřejníme v průběhu měsíce září.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2020. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah