Rarity aneb z rakovnického bigbítového samizdatu - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

Hlavní nabídka
Band
Přejít na obsah
Rarity aneb z rakovnického bigbítového samizdatu
V „postsametovém“ období se objevila na Rakovnicku řada zajímavých nahrávek. Bigbítové kapely si tak poprvé vyzkoušely, jaké to je natočit si demáček nebo dokonce vydat vlastní cédéčko. Nahrávky vznikaly mnohdy v amatérských nebo poloprofesionálních studiích, některé byly zachyceny přímo při veřejných produkcích. Nikdy nevyšly ve vyšším nákladu. Muzikanti je distribuovali většinou mezi svými kamarády a příznivci.
 
Ohlédneme-li se zpět, nejedná se vůbec o špatné nahrávky. Dokazují, že na Rakovnicku vždycky byli, jsou a doufáme, že i v budoucnu budou skvělí rockoví hudebníci a výborné kapely. Protože se výše zmíněné nízkonákladové desky staly povětšinou dnes raritami a vyhledávanými sběratelskými kousky, rozhodli jsme se zavést rubriku Rarity aneb z rakovnického bigbítového samizdatu. Jsme si vědomi, že máme k dispozici jen nepatrný zlomek těchto nosičů. Proto žádáme členy skupin, které nějaký demáček a cédéčko natočily, aby nám je zapůjčili. Budeme z nich vybírat a v této rubrice zveřejňovat nejzajímavější písničky. Slibujeme si, že tak ukážeme plastičnost rakovnického bigbítového hnutí.
 
Naopak, pokud si některé skupiny nepřejí, aby jejich díla byla v této rubrice prezentována, dejte nám vědět, hned je ze stránek odstraníme.
Mandragora - Cocaine
Mandragora - I Shoot The Sheriff
Mandragora - Nights In White Satin
Mandragora - White Room
The Undertakers - All Right Now
The Undertakers - I Think It' s Gonna Work Fine
The Undertakers - Knockin' On Heaven's Door
The Undertakers - Yellow River
Meditace - Deme na to
Meditace - Jak černej lógr
Meditace - Obezita
Meditace - Šťastnej Robin
Brutus - Automat svět
Brutus - Hej, kámo
Brutus - První polibek
Brutus - Třikrát denně akt
Brutus - Plakej dívko
Bonawentura - Nahej v trní
Bonawentura - Uřvaná Berta ve Vltavě
Bonawentura - Rapsodie In WC
Bonawentura - Velkej mejdan
Z  1  2  3  4  5  6
Skladby jsou uveřejněné s laskavým souhlasem interpretů                                                                    (Poznámka: Stránky jsou chráněné proti stahování a rozšiřování skladeb.)
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2020. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah