Černohorský Miloslav - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Miloslav Černohorský
(† 19. 8. 2020)
 
Míla Černohorský patří k legendám rakovnického bigbítu. Jeho muzikantská kariéra je spojená především se skupinou The Undertakers, kterou v roce 1969 spoluzakládal. Hudební krůčky začal ale dělat už dříve, ještě na základní škole. Společně se spolužáky Mílou Černým, Vlastíkem Benešem, Miroslavem Novotným a dalšími utvořili na 2. ZŠ v Rakovníku kapelu, která sice měla do bigbítu daleko, ale hráli s ní při školních akcích v tělocvičně, a dokonce reprezentovali druhou základku při soutěži „Škola se školou“ v Lužné.
První bigbítovou skupinu založil Míla Černohorský spolu s Karlem Fialou a Jaroslavem Pěnkavou v roce 1968 v domě Na Sekyře proti Tylovu divadlu. Nazvali ji The Small Madman a písničky hlavně od Olympicu hráli necelý rok. V roce 1969 patřil Míla k zakládajícím členům The Undertakers, kteří vznikli jako odnož tanečního orchestru Melodie při Závodním klubu ROH Rakovnických keramických závodů. Zpočátku působil v obou tělesech jako baskytarista.
Po 2. Hit-show v prosinci 1969 stabilizovala skupina The Undertakers sestavu a Pinďa, jak ho kamarádi odjakživa nazývali, se stal jedním z jejích opěrných pilířů. Když se v roce 1971 zranil při autonehodě bubeník Vladimír Skoupý, usedl Míla na čas za bicí soupravu. V The Undertakers hrál Pinďa až do zákazu na jaře roku 1973 a se svojí basou byl i u nevydařeného pokusu o obnovení skupiny pod názvem The New Undertakers.   
Na rockové pódium se kapela i s Pinďou vrátila 26. 11. 1994 při megakoncertu Je to jenom rock and roll ve Sportovní hale v Rakovníku. Na konci 90. let 20. století obnovili The Undertakers svoji činnost natrvalo a Míla Černohorský u toho nechyběl.
Aktivního hraní zanechal s příchodem druhé dekády 21. století, kdy ho u baskytary nahradil Vlastík Beneš. „Byl to smutný konec. Pinďa už nezvládal hrát náročnější písničky. Alkohol a jeho nemoc udělaly své. Sportovně to uznal a rozešli jsme se v dobrém,“ konstatoval krátce na to jeho dlouholetý kamarád a spoluhráč Míla Černý.
Skoro celý profesní život pracoval Miloslav Černohorský v Rakovnických keramických závodech, naposledy na Raku III.
V roce 2020 se stal Miloslav Černohorský In Memoriam členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu, kam byl slavnostně uveden v rámci 2. výročního koncertu 15. října 2021.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2023. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah