Černý Ladislav - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Ladislav Černý
 
Ladislav Černý je pravděpodobně nejvytíženějším současným baskytaristou na Rakovnicku. Během své dlouhé muzikantské kariéry prošel řadou bigbítových, ale i folk-rockových a countryových kapel. Na baskytaru a někdy i kontrabas hrál ve skupinách Břídilové, Lucifer, Kufr, Profous, Nový rock, Lazareth, Agnes, Heartbeat, Rychtáři, Rakovnickej potok, Dlouhej kouř, STORAK, Okolokomína a Mentol. Kromě toho hostoval i v několika tanečních orchestrech, např. v Melodii nebo Rakonce.
Poté, co Láďa absolvoval 1. ZŠ, vyučil se v RKZ elektrikářem. V Šamotce pracoval až do roku 1993, kdy šel prodávat na Husovo náměstí do elektra k Jindrovi Sinkulemu, dlouholetému kolegovi z kapely Nový rock. V současné době je poříčným Povodí Vltavy a na starosti má Rakovnický potok včetně všech jeho přítoků.
Na basu a baskytaru je Láďa samoukem. Jeho první kapelou byli countryoví Břídilové, kterou založili s kamarády na Zátiší, když mu bylo 16 let. O dva roky později už byl pevnou součástí tehdy velmi populární bigbítové skupiny Lucifer. Na vojně si dokonce zahrál i s legendárním písničkářem Karlem Plíhalem. Po vojně naskočil do rozjetého rakovnického bigbítového a folk-rockového vlaku – hrál v jedné kapele za druhou. Sám o sobě říká, že je takový hudební prostitut. Nejdéle působil v Novém rocku a v Profousu. Jeho vytížení v současnosti je slušné – hraje hned se čtyřmi skupinami: Rakovnickým potokem, Novým rockem, stochovským Mentolem a příležitostným folkovým sdružením Okolokomína. Mezi muzikanty je Láďa ceněn pro svoji spolehlivost a přesnost.
V pátek 15. října 2021 byl uveden do Dvorany slávy rakovnického bigbítu při jejím druhém výročním koncertu.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah