Bradáč Petr - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Petr Bradáč
 
Rakovnický rodák vystudoval Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku a poté absolvoval stavební fakultu ČVUT v Praze, kde získal titul inženýra. Od roku 1981 pracoval jako programátor v Rakovnických keramických závodech, posléze zastával funkci vedoucího výpočetního střediska.
K bigbítu „přičichl“ ještě jako student gymnázia v roce 1972, když vystřídal v chrášťanské skupině The Admirals na postu baskytaristy Adolfa Vachtla, který se ujal klávesových nástrojů. V letech 1972-1975 patřili The Admirals ke špičce okresního bigbítu. V roce 1975 však došlo ve skupině k rozkolu a čtyři její členové, včetně Petra Bradáče, z kapely odešli a založili novou skupinu Meditace. Ta získala azyl u Osvětové besedy Městečko a během následujících 46 let se stala legendou rakovnického bigbítu. Petr Bradáč v ní po celou dobu třímá kapelnické žezlo.
Jeho muzikantský akční rádius je ale daleko širší. Během své kariéry se objevil v dalších třech významných kapelách, aniž by přitom opustil Meditaci. Od února 1990 se stal pravidelným „záskokářem“ ve skupině Brutus. Tuto roli zastával až do roku 2010. S Brutusem absolvoval za dvacet let stovky kšeftů a podílel se na nahrávání několika alb.
Další skupinou, kde se svou baskytarou tvrdil muziku, byl Film Blues Band. Objevil se v ní na konci druhého milénia a vydržel v ní až do rozpadu v roce 2005. S kapelou natočil v roce 2001 její jediné album „Upatlaná“.
Třetí kapelou, ve které Petr Bradáč hraje prakticky dodnes, je kralovicko-rakovnický blues-rockový band Mr. Feelgood. Jeho řady Petr posílil v roce 2012.
V roce 2020 se stal Petr Bradáč členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu, kam byl slavnostně uveden v rámci 2. výročního koncertu 15. října 2021.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2023. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah