Dvorana 2020/21 - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
2. Koncert
2. výroční koncert Dvorany slávy rakovnického bigbítu
 
 
Podruhé se sejdou rakovnické rockové legendy k výročnímu koncertu, který pořádá Dvorana slávy rakovnického bigbítu. Vzhledem k epidemiologické situaci a vládním opatřením se tak stane v pátek 15. října 2021 v Kulturním centru Rakovník od 19 hodin. Koncert bude výjimečný tím, že spojíme dva ročníky do jednoho – 2020, který jsme nemohli kvůli „koronavirovému“ zákazu uspořádat, a ročník 2021. I letos na vás čeká spousta kvalitní muziky. Na koho se můžete těšit?
Ambasadorem večera bude bigbítová legenda 60. let a nejlepší zpěvák 2. československého beatového festivalu v roce 1969 Viktor Sodoma. Za doprovodu rakovnického QR Bandu zazpívá nejen klasické rock and rolly, ale také velké hity z éry slavných The Matadors, v polovině 60. let nejlepší české bigbítové skupiny, která pravidelně vystupovala i v klubech Západní Evropy. Zazní písně jako Zlatý důl, Get Down From The Tree nebo It´s All Over Now, Baby Blue. Jako druhá v pořadí zahraje skupina The Geront Shadows Revival, jejímž lídrem je Milan Šteruský z Nového Strašecí. Instrumentálky The Shadows, na nichž vyrostlo několik generací bigbítových muzikantů, netřeba představovat. Apache, Geronimo, F.B.I., Atlantis, Kon-Tiki, Man Of Mystery a další vstoupily do bigbítových análů. Jako host vystoupí s The Geront Shadows Revival Jiří Röll, který zazpívá několik písní z repertoáru Cliffa Richarda, jehož The Shadows na přelomu 50. a 60. let 20. století doprovázeli.
Je to už 46 let, kdy byla v Městečku založena skupina Meditace. Proto nemůže na výročním koncertu Dvorany chybět. Petr Bradáč, Vladimír Sam Tuček, Stanislav Jimmy Karlík, Václav Rais, Jan Rouček a Milan Let zahrají a zazpívají největší hity ze svého bohatého repertoáru. Vzhledem k okolnostem tak oslaví své jubileum s malým zpožděním.
Zajímavým projektem je skupina Coffee To Help, jedna z nejlepších současných rakovnických kapel. Její melodický bigbít vás určitě nezklame. Proč jsme zvolili právě tuto skupinu? Je zářným příkladem propojení dvou muzikantských generací. Rockové veterány Honzu Šváchu (kytara, zpěv), Leoše Janouška (klávesy, zpěv), Martina Nezbedu (baskytara) a Michala Nováka (kytara) doplňují o generaci mladší talentovaní hudebníci, kteří prošli rakovnickou ZUŠ, Žofie Zrubcová (zpěv), Tereza Šváchová (saxofon, zpěv), Kristýna Kováčová (housle, zpěv) a Jakub Michal (bicí, zpěv).
Ani druhý výroční koncert se neobejde bez slavnostního ceremoniálu. Do Dvorany slávy rakovnického bigbítu bylo v říjnu loňského roku uvedeno 8 skupin, které v okrese působily v letech 1967 až 1973, 24 muzikantů a 3 další významné osobnosti. Sedm z nich, bohužel, už jen In Memoriam. Certifikáty jim budou předány (v případě zemřelých hudebníků jejich rodinným příslušníkům) v rámci koncertu 15. října 2021.
Ve druhé fázi koncertu bude oceněno 6 skupin, které na Rakovnicku hrály v letech 1974-1979, 6 muzikantů a 1 zvukový mistr. Dva už jenom In Memoriam.
Jména členů Dvorany slávy rakovnického bigbítu z let 1967-1973 a jejich stručné profily si můžete přečíst v záložce Členové dvorany slávy, nominace na ocenění kapel a hudebníků z let 1974-1979 najdete v záložce Nominace 2021.
 
O zahájení předprodeje vstupenek budeme včas informovat nejen na našich stránkách, ale také v regionálním tisku.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2021. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah