Horník Milan - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
MUDr. Milan Horník

Rakovnický rodák Milan Horník vystudoval zdejší SVVŠ. Po maturitě studoval katedru stomatologie na Fakultě všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze a získal zde titul doktora medicíny. Potom pracoval jako stomatolog v OÚNZ v Rakovníku. Od dekolektivizace ambulantní péče pracuje jako soukromý stomatolog a stomatochirurg.
První bigbítové krůčky dělal Milan v letech 1964-1966 v Kytarové skupině SVVŠ, kde hrál na basovou a doprovodnou kytaru a zpíval. V roce 1968 dostal „lano“ k tehdy nejlepší rakovnické bigbítové skupině Mandragora a stal se jejím sólovým zpěvákem. Období let 1968-1971 je považováno za nejlepší etapu této kapely.
Po angažmá v Mandragoře zpíval v letech 1973-1974 s další rakovnickou skupinou Bakaláři. Roku 1974 vystřídal zpěváka Zdeňka Bradáče ve skupině Elektronik, která byla přímou pokračovatelkou Mandragory. V jejích řadách působil do roku 1976, kdy se vzdal aktivní hudební činnosti. Nějaký čas se věnoval horolezectví (na svém kontě má m. j. i výstup na Mont Blanc a Elbrus) a rozšiřování odborné kvalifikace. K muzicírování se již nevrátil s výjimkou několika jednorázových vystoupení při výročních setkáních skupiny Mandragora.
V roce 2020 se stal členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu, kam byl slavnostně uveden v rámci 2. výročního koncertu 15. října 2021.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah