Jirásek Miroslav - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Miroslav Jirásek
 
Bubeník, kytarista, zpěvák a hudební skladatel Miroslav Jirásek se poprvé objevil na okresní bigbítové scéně v polovině 70. let 20. století – v křivoklátských skupinách Omicron (1974-75) a Bonaventura (1978).
Po dokončení devítiletky v Křivoklátě se vyučil v Ústí nad Labem zámečníkem, do vojny pracoval v Rakoně a chvíli i po ní. Pak odešel jezdit s Tatrou do Šamotky. Dva roky před sametovou revolucí dělal vedoucího Klubu mládeže v Rakovníku. V letech 1992-2001 se stal spolumajitelem nahrávacího studia Kufr ve Slabcích. Když „šlo ke dnu“, usedl opět za volant, tentokrát kamionu. Pak prodával u Josefa Ostaše v Dorintu a odtud přešel na Městský úřad v Rakovníku, nejprve jako „panský kočí“, posléze jako vedoucí dopravy.
K pořádné muzice přičichl až na vojně v Karlových Varech, zejména v kapele Satelit. Po návratu do civilu hrál Míra Jirásek postupně v několika skupinách – ať už to byla Eminence, Kufr, Kolekce JH, nebo hostoval v tanečních orchestrech (Rakonka, Merkur, Melodie). V roce 1985 se zúčastnil konkurzu na bubeníka slavného Olympicu. Zásadní skupinou, se kterou pak bubnoval až do roku 1990, byl Nový rock. Od roku 1996 se stal Miroslav Jirásek bubeníkem Rock Revival Bandu. V současné době je kytaristou rakovnického QR Bandu.
Srdeční záležitostí Míry Jiráska je skládání hudby. Jeho snem je napsat větší dramatické dílo. Jedno už má za sebou. Jmenuje se Druhý rozměr času a přes Dilii ho nabídl všem zájemcům.
V pátek 15. října 2021 byl uveden do Dvorany slávy rakovnického bigbítu při jejím druhém výročním koncertu.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2023. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah