Kachlík Josef - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Josef KACHLÍK († 5. 8. 2014). Patřil k nejvýraznějším osobnostem rakovnické hudební scény. Bigbítové a zejména countryové. Mezi muzikanty, trampy a tuláky byl známý pod přezdívkou Olaf. Narodil se v Brně jako Josef Novák. Jeho matka záhy zemřela a malý Josef skončil v dětském domově. Měl však štěstí. Když mu byly tři roky, ujala se ho náhradní rodina a Josef v ní prožil šťastné dětství. Jeho druzí rodiče ho adoptovali a dali mu své příjmení Kachlík. Když bylo Josefovi 15 let, přestěhovala se rodina z Moravy do Rakovníka a Josef se vyučil v TOSu strojním zámečníkem. Tuto profesi dělal prakticky celý život v RKZ, jen v posledních letech jezdil s multikárou.
 
K hudbě přičichl v roce 1963, kdy se stal baskytaristou první rakovnické bigbítové skupiny Jantar. Na konci 60. let působil krátce ve skupině The Sharks, aby se stal na přelomu let 1971/1972 zakladatelem slavné bluegrassové kapely Trapeři. S tou hrál až do jejího zániku v roce 1984. Posléze se zúčastňoval všech jejích setkání. Proslulý byl i mezi trampy (Saniťáci z Berouna, Kamarádi Staré řeky, hořovičtí vodáci, Kamarádi Údolí hříchu ad.) nejen jako muzikant, ale jako výrobce mnoha hudebních nástrojů, nožů a dalších trampských artefaktů. Pro osadu Údolí hříchu vyrobil dva totemy. Jeden z nich ještě stojí na malém osadním plácku.
 
Na svém kontě má celou řadu písniček, např. Cesta za zlatem, Tuláckej bál, Ocelový náramky a nejznámější Džínsbunda vodřená.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2023. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah