Karlík Stanislav - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Stanislav „Jimmy“ Karlík
 
Stanislav „Jimmy“ Karlík patří už dlouhá léta k předním rakovnickým kytaristům. Na okresních pódiích se pohybuje už více než půl století. S kytarou, případně baskytarou prošel celou řadu zdejších bigbítových skupin, jako banjista zabrousil i do dixielandových vod. Bezesporu je jednou z nejvýznamnějších legend rakovnické rockové scény…
Standa se vyučil v rakovnickém TOS zámečníkem a poté vystudoval Střední průmyslovou školu v Kladně. Po maturitě v roce 1975 nastoupil do Ústředního podniku zemědělské techniky v Rakovníku, kde pracoval jako opravář až do roku 1996 s výjimkou let 1975-1977, kdy kroutil základní vojenskou službu. Po revoluci odešel do vydavatelství Raport, které shánělo tiskaře. Tady byl až do roku 2020, kdy odešel do penze.
První kapelou, v níž se Standa mihnul, byla Cleopatra, kde hrál jeho kamarád Bohumil Štíbr. Za svoji první „doopravdovou“ bigbítovou skupinu považuje Standa kapelu Inferi, která se posléze přejmenovala na Moucha´s detective agency. Tady získal svoji přezdívku Jimmy. U „Mouchů“ působil až do roku 1972, kdy ho přetáhla Mandragora. S ní absolvoval všechny svízele, kdy se z ní stal Elektronik a z něho zase Brutus. Jeden čas byl i jeho kapelníkem. Poté, co Brutus přešel na Prahu – východ, Jimmy se s ním rozloučil.
Jeho další štací byla Meditace a poté i Šilerův Film Blues Band, v němž hrál až do roku 2005.  Kromě občasných her při výročích Mandragory a Brutusu zaskakoval Jimmy v několika tanečních orchestrech (Velký TO OKS, OB Hořesedly, Melodie, Nový Populár OB Slabce).  
Nejdelší mimobigbítové angažmá měl Standa Karlík v dixielandu Brass Band Rakovník, kde hrál na banjo v letech 1990-2001. Dalším zajímavým projektem, kterého se Jimmy účastní, je Kim´s Berounka Band. V polovině první dekády 21. století si zahrál ve skupině JB & Backlight, a to na basovou kytaru. V současné době hraje Standa Karlík kromě Meditace v blues-rockové kapele LaBanda, která vznikla v roce 2014.
V roce 2020 se stal členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu, kam byl slavnostně uveden v rámci 2. výročního koncertu 15. října 2021.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah