Koutecký Pavel - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Pavel Koutecký
(† 24. 2. 2020)
 
Pavel Koutecký, přezdívaný Pavlík nebo Kouťák, patřil k ikonám rakovnického bigbítu. Byl, jak se říká, všuměl. Uměl opravit skoro všechno. Pocházel z Panošího Újezdu a do Rakovníka přišel, když mu bylo patnáct let. Vyučil se elektrikářem v Ústí nad Labem a po vyučení nastoupil jako údržbář do Rakony, kde pracoval po celý svůj život. Jeho otec tam dělal náměstka a Kouteckých bydleli na Zátiší nad Rakonou. Ve stejném bytě žil Pavel až do své smrti. Bigbítu propadl na konci 60. let minulého století. Jako zvukař začínal u skupiny The Preachers v letech 1969-1971, odkud ho Vlastík Beneš přetáhl v roce 1971 do tehdy nejlepší rakovnické bigbítové kapely Mandragora. Tady plnil úlohu nejen zvukaře, ale také šéfa technické sekce, a to po několik desítek let. S Mandragorou a jejími následovníky Elektronikem, Kyklopem a Brutusem prošel všechny peripetie včetně zákazů a změn názvů.
„Kapele věnuji veškerý svůj volný čas a nic jiného už nestíhám,“ svěřil se při jednom z rozhovorů Pavel Koutecký. Kamarádi na něj vzpomínají jako na skvělého parťáka, který nezkazil žádnou zábavu. V zásobě mají celou řadu neuvěřitelných příhod, které napsal život a Pavlík byl jejich hlavním „hrdinou“. Absurdní smrt ho zastihla krátce po devětašedesátých narozeninách. Skupina Brutus uveřejnila k jeho úmrtí na svých webových stránkách toto sdělení: „Ne, ne, ne! Dneska ráno odešel do bigbítového nebe Kouťák, Pavel Koutecký. Duše, a 30 let do roku 2004, stálý zvukař skupiny Brutus. Tisíce vystoupení a mejdanů, vandry, čundry, oslavy s důvodem i bez důvodu. Poslední oslava, pohřební, proběhla 28. února v Rakovníce.“
V roce 2020 se stal Pavel Koutecký In Memoriam členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu, kam byl slavnostně uveden v rámci 2. výročního koncertu 15. října 2021.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2023. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah