Let Milan - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Milan Let
(* 1960)
  
Rakovnický rodák Milan Let patří k nejzkušenějším bubeníkům okresní bigbítové scény.
První stupeň základní devítileté školy absolvoval v Lubné, druhý na 3. ZDŠ v Rakovníku.
Po ukončení základní školní docházky se šel učit do Kladna automechanikem. Aby se vyhnul dvouleté vojenské službě, upsal se na šachtu. Dva měsíce po osmnáctých narozeninách nastoupil na Rako na lupky. Dělal na předku, pak na razícím kombajnu kombajnéra a zastupoval předáka. Postupem let si dodělal učňák na havířinu ve Stochově (kvůli kvalifikační třídě) a chvilku prý koketoval i se střední školou. Na šachtě pracoval skoro 14 let. Skončil tam v roce 1990, neboť havíři směli fárat pod zemí jen určitý čas. V roce 1992 se mu naskytla možnost jít na rekvalifikaci do Holandska do firmy Benning. Tam se vyučil obuvníkem a dělal pro firmu obuvničinu. Pak byl v ČR jmenován vedoucím provozu. Vadilo mu neustálé pendlování po Čechách, a tak z firmy odešel. Udělal si v Rakovníku průzkum, jestli lidem ve městě chybí rychloopravna obuvi. Když zjistil, že ano, otevřel si v roce 1998 v Nádražní ulici „ševcovnu“ s výrobou klasických patentních klíčů a je v ní dodnes, i když už je důchodce.
Svoji hudební kariéru začínal ve školním orchestru ZDŠ Lubná, kde hrál na metalofon. Když mu bylo šestnáct, začal bubnovat s kapelou Jaroslava Kasla. O dva roky později ho kapelník Jiří „Loupáček“ Soukup přetáhl do Merkuru. „Všude říkám, že Loupáčkovi vděčím za to, co jsem se tam naučil. Nutil mě hrát z not, dbal na to, aby to swingovalo,“ vzpomíná na své hudební začátky Milan Let. V roce 1980 ho pohltil bigbít., když nastoupil k Meditaci, kde hrál čtyři roky. V červnu 1984 „dostal lano“ k Novému rocku. Byl prvním rakovnickým bubeníkem, který začal používat dva kopáky. Po změnách v kapele v prosinci 1985 odešel spolu s kytaristou Miroslavem Kejlou do konkurenční K.O. Lekce, kde prožil její nejlepší roky. Vypracoval se ve vynikajícího hráče. Dostal i několik nabídek od profesionálních kapel – Vitacitu, Akrobatu, Odyssei a Cody. Všechny ale odmítl, protože věděl, že by tím trpěla rodina.
V roce 1989 se Milan Let vrátil do „nového“ Nového rocku a hrál i v jeho pokračovateli Lazarethu. Po revoluci začal každý podnikat a na bigbít nebyl čas. Koncem milénia dostal Milan Let nabídku od Pepy Šilera, aby vstoupil do řad jeho Film Blues Bandu, s nímž vydal i album „Upatlaná“. Po čase odešel z Film Blues Bandu k Meditaci, která se v podstatě nikdy nerozpadla a několikrát do roka si zahraje.
Kromě muziky má Milan ještě další koníčky. Jedním z největších je modelařina. Od roku 2010 organizuje s Občanským sdružením Kostelík prázdninový festival skotské hudby, tance, tradic, řemesel, pokrmů atd. nazvaný „Skotsko v Kostelíku“. Jedno volební období byl i členem městského zastupitelstva v Rakovníku.
  
V sobotu 15. října 2022 byl Milan Let uveden při 3. výročním koncertu do Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah