Lukeš Milan - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Milan Lukeš
 
Milan Lukeš je populární osobností rakovnického kulturního života.  Svůj život zasvětil armádě a bicím nástrojům. Zkušenosti má i s prkny, která znamenají svět, a se spíkrováním. Dva a půl měsíce cestoval se slavným cirkusem Berousek Original. Kamarádi a známí mu neřeknou jinak než Pytlíček. Mnozí z nich netuší, že je to jeho skutečné příjmení. Jméno Lukeš přijal po své manželce. Se svými paličkami tvrdil muziku v kapelách Renonc, P-Trio, Elektronik, Brutus, Film Blues Band a QR Band a také v tanečních orchestrech Merkur a Orion.
Ve čtrnácti letech odešel studovat do Bratislavy na Střední vojenskou školu Jana Žižky. Po maturitě pokračoval ještě tři roky ve Vyškově, kde absolvoval obor velitelský tankový směr. Vyřazen byl v roce 1966 v hodnosti poručíka. Ze tří možností, které dostal, si vybral k nástupu do praxe posádku v Rakovníku, kde strávil prakticky celý aktivní život (dotáhl to až na hodnost podplukovníka).
K muzice se Milan dostal už v prvním ročníku na Žižkově gymnáziu. Rok hrál na trumpetu a pak usedl k bicí soupravě. Po příchodu do Rakovníka nastoupil do posádkové kapely Renonc.
Milan Lukeš se brzy stal vyhledávaným bubeníkem i v civilních kapelách. S Michalem Pleskou a Pavlem Pechem založili P-Trio, s nímž zkoušeli hrát jazz. Od roku 1974 začal bubnovat s Elektronikem a posléze i s Brutusem. Když musela kapela odejít do „exilu“ na Prahu-východ, dostal Milan „lano“ od TO Merkur. Tam působil 4 roky a pak odešel do nově vznikajícího Orionu. Do Merkuru se později ještě jednou vrátil. V roce 1988 vznikl Film Blues Band a jeho lídr Pepa Šiler přizval Milana ke spolupráci. Po čase ho za bicími vystřídal Milan Let. To však zdaleka nebyl konec Milanovy hudební kariéry. Zpěvák a hráč na foukací harmoniku Miloš Švarc ho získal pro vznikající QR Blues, který se po čase transformoval na QR Band. V jeho řadách působí Milan Lukeš dodnes.
V roce 2020 se stal členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu, kam byl slavnostně uveden v rámci 2. výročního koncertu 15. října 2021.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah