Moucha Miloš - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Miloš Moucha
 
Aktivní muzikantská éra baskytaristy Miloše Mouchy se vešla do první poloviny 70. let 20. století. Kapely, kterými prošel, by se daly spočítat na prstech jedné ruky – Inferi, Moucha´s detective agency (a její počeštělá verze Mouchova detektivní kancelář, resp. MDK) a The Admirals. Miloš byl jediným bigbítovým kapelníkem, jehož jméno se objevilo v názvu skupiny. Hudebníci chtěli kapelu původně pojmenovat Fly´s detective agency, ale na radu Michala Plesky zaměnili anglické Fly´s na Moucha´s. Skupina byla prvním rakovnickým bigbítem, který hrál v počátcích výhradně původní repertoár. Nakonec se stal její název záminkou pro likvidaci zdejších rockových skupin v období let 1973-1974.  
Miloš Moucha se vyučil elektromechanikem. Pracoval v Šamotce, dvanáct let v rakovnické nemocnici a pak ve firmě Elektro Viola. Ještě dnes si přivydělává jako elektromechanik. Než založili se Slávou Pilíkem, Karlem Fialou a Jardou Pěnkavou, resp. Jiřím „Copanem“ Svobodou skupinu Inferi, dělal Miloš zvukaře orchestru Luxor a po nějaký čas i The Scream. K nezapomenutelným zážitkům bigbítové historie v Rakovníku patří vystoupení Moucha´s detective agency na 4. Hit-show v prosinci 1971 v Tylově divadle, kde šokovali půlhodinovou čtyřdílnou suitou nazvanou Long Song a suverénně převálcovali všechny ostatní kapely včetně Mandragory.
Miloš Moucha a Moucha´s detective agency vystoupili ještě dvakrát – v roce 1991 ve Všetatech na oslavách skupiny Brutus a v roce 1994 na monumentálním koncertu Je to jenom rock and roll v rakovnické sportovní hale. Podle Milošova vyjádření hrál na obou těchto koncertech na vypůjčenou baskytaru, protože tu svoji prodal kapelníkovi Josefu Hejdovi do orchestru OB Hořesedly.
V roce 2020 se stal Miloš Moucha členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu, kam byl slavnostně uveden v rámci 2. výročního koncertu 15. října 2021.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah