Odvárka Rostislav - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Rostislav ODVÁRKA - Bubeník skupiny Modří raci začínal s hudbou v LŠU v Rakovníku, kde se učil hrát na harmoniku. Jeho srdeční záležitostí byl ale saxofon. K němu se chtěl dobrat přes klarinet, a tak docházel na soukromé hodiny k panu Linkovi, který hrával v symfonickém orchestru v Karlových Varech. „Zvládl jsem i Cizince na pobřeží od Acker Bilka, ale tím to skončilo,“ přiznává Rosťa. První kapelu založil na Lesnickém učilišti Písky a stal se jejím bubeníkem. Hrál prý každý, kdo si přinesl nějaký nástroj. Spíš to byla dechovka, než cokoliv jiného. Ještě během učení ho zlanařil Jan Grünvald do nově vznikající bigbítové skupiny The Blues Cancers, která se posléze přetransformovala do Modrých raků. Rosťa zažil jejich nejslavnější období a bubnoval s ní až do jejího rozpadu koncem roku 1967.
 
V 70. letech dostal nabídky od Jiřího Soukupa do Merkuru a také se měl zúčastnit konkurzu do ASUTu. Ani jedné ale nevyužil. K bigbítu se vrátil v roce 2000, kdy František Povolný obnovil Modré raky. S nimi hraje dodnes. V letech 2007 až 2008 hrál simultánně se skupinou The Angees Jaroslava Nováka.
 
Během svého života pracoval Rosťa u Lesní správy Lužná, pak jako inseminační technik u Okresní veterinární správy, v rakovnickém silu, u RAJ a po revoluci jezdil 15 let jako řidič pro „speciální školu“ v Jesenici a Rakovníku. Dodnes vypomáhá v Muzeu TGM.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah