Pertl Jiří - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Jiří Pertl
 
Kytarista, aranžér a hudební skladatel Jiří Pertl patří ke generaci rakovnických muzikantů, kteří prošlapávali zdejší bigbítové chodníčky v první polovině 70. let minulého století. Navíc patří k těm hudebníkům, kterým se podařilo prosadit i na celorepublikové úrovni.
Na rakovnickou bigbítovou scénu pronikl Jirka v roce 1970, kdy se stal baskytaristou skupiny The Undertakers. V roce 1971 vystřídal Františka Havelku u sólové kytary ve skupině The Scream. Poslední kapelou, se kterou si Jirka Pertl v Rakovníku zahrál, byl Elektronik. Byla to éra jazz-rocku a Jirka se chopil sólové kytary po Jimmym Karlíkovi, který narukoval na vojnu.  
Při studiu na pedagogické fakultě v Praze hrál s folkovou skupinou Majoránka, kterou založil Václav Prejzek. Pak se potkali se zpěvačkou Evou Hurychovou, slovo dalo slovo a na světě byly Letokruhy, kvalitativně o level výš, než byla Majoránka. Spolu hráli několik let. V té době se Jirka rozhodl, že se bude muzice věnovat profesionálně. Postupně hrál s Jitkou Molavcovou, Lenkou Filipovou, Country Beatem Jiřího Brabce a Bontonem Karla Černocha. Když Černoch vážně onemocněl a v prosinci 2007 zemřel, připojil se Jiří k firmě KAMA, kterou založila jeho manželka Mahulena se svojí sestrou Kateřinou. Muziku ale nepověsil zcela na hřebík. Občas doprovázel s Václavem Prejzkem recitátora Mirka Kováříka a také si zahrál při různých výročních koncertech Mandragory a Brutusu.
V roce 2020 se stal členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu, kam byl slavnostně uveden v rámci 2. výročního koncertu 15. října 2021.
 
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2023. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah