Rais Václav - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Václav Rais
  
Dětství strávil Václav Rais v Kněževsi. V této obci chodil od 1. do 4. třídy ZDŠ. Pak se přestěhoval s rodiči do Nesuchyně, kde absolvoval 5. třídu. Na druhý stupeň základní školy docházel do sousedních Mutějovic. Po vychození 9. třídy studoval na Střední průmyslové školy elektro v Chomutově, kde také maturoval. Vojenské službě se Václav vyhnul, protože dostal tzv. modrou knížku. Tři roky pracoval v rakovnických Rozvodných závodech, odkud odešel do Okresní nemocnice Rakovník na pozici technika. V Masarykově nemocnici, kterou v současné době vlastní společnost Privamed, působí dodnes.
Na kytaru začal hrát v 8. třídě, kde hru na tento nástroj vyučoval na ZDŠ Mutějovice známý rakovnický hudebník Ivan Beneš. Po roce toho ale nechal, protože ho to nebavilo. Dále už byl samoukem.
První skupina, ve které se Václav Rais v roce 1973 objevil, byli chrášťanští The Admirals. Na pozici sólového kytaristy nahradil Miroslava Beneše. V roce 1975 patřil k zakládajícím členům Meditace, kam většina členů The Admirals po „rebelii“ ve skupině odešla. V Meditaci hraje Václav Rais dodnes. Byl to on, kdo do této kapely přivedl svého spolužáka z mutějovické základky Bohuslava Volrába, obětavého technika a řidiče. V roce 2009 přijal Václav pozvání zpěváka Mojmíra Konečného a nastoupil jako kytarista do jeho kapely Rock Caffé Valdek, kde hraje doposud.
V pátek 15. října 2021 byl Václav Rais uveden do Dvorany slávy rakovnického bigbítu při jejím druhém výročním koncertu.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah