Seidl Miroslav - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Miroslav Seidl
  
Rodák z Rakovníka vychodil 1. Základní devítiletou školu. Poté vystudoval Střední průmyslovou školu, obor elektro na Kladně. Ještě, než narukoval na dvouletou vojenskou službu, pracoval Miroslav Seidl devět měsíců jako elektrikář v rakovnickém TOSu. Po vojně nastoupil do Okresního stavebního podniku Rakovník, kde pracoval až do roku 1989 postupně jako projektant elektro, revizní technik elektro a vedoucí střediska elektro. Od poloviny roku 1990 působil s Miroslavem Veverkou a Karlem Endyšem ve firmě Prinves. Roku 1995 založil vlastní firmu Elektro Seidl, ve které působí dodnes.
Hudební vzdělání získal v LŠU Rakovník, kde studoval hru na klavír. Se současnou ředitelkou Libuší Podanou (tehdy ještě Polívkovou) jezdil na soutěže po celé republice. Miroslav Seidl je kytarový samouk.
První skupina, ve které působil, byla v letech 1968-1969 Cleopatra. V ní hrál na baskytaru, kytaru a zpíval. The Sharks byla zajímavá skupina hrající v Rakovníku v letech 1970-1971. Kromě Seidla (baskytara) v ní hráli pozdější členové skvělé country skupiny Trapeři Vítězslav Vondrášek (sólová kytara) a Josef Kachlík (doprovodná kytara). Aspirant (1973) byl jednak taneční orchestr, jednak (v zúžené sestavě) bigbítová skupina. V obou hrál Míra Seidl na doprovodnou kytaru a zpíval. V září 1973 se kapela transformovala na čistě bigbítovou skupinu Victoria. Působila pod VI. MO SSM Rakovník a Miroslav Seidl v ní zpíval. Podle jeho názoru to byla nejlepší kapela, ve které kdy působil. Victoria se rozpadla v dubnu 1974. O dva roky později patřil Míra k zakládajícím členům skupiny Lucifer. Ta hrála do dubna 1978, než její členové Miroslav Kejla a Ladislav Černý odešli na vojnu. Ještě v témže roce se Seidl objevil jako zpěvák ve skupině Telex (77). Když se v prosinci roku 1979 Telex (77) rozpadl, ukončil Miroslav Seidl svoji aktivní hudební činnost. Chvíli pak ještě působil jako manažer nově vzniklého Nového rocku, který z valné většiny tvořili jeho bývalí spoluhráči z Lucifera.
V pátek 15. října 2021 byl uveden do Dvorany slávy rakovnického bigbítu při jejím druhém výročním koncertu.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2023. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah