Soukup Vladimír - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Vladimír Soukup

Vladimír Soukup patří k nejznámějším osobnostem města Rakovníka. Dlouholetý zpěvák
tanečních orchestrů, jeden z „pionýrů“ rakovnického bigbítu, podnikatel a vedoucí hokejového týmu HC Rakovník. Většinu profesního života strávil v TOS Rakovník, kde se vyučil, pracoval na montáži a v údržbě. Jako zaměstnanec tohoto závodu strávil rok v Alžírsku. Po sametové revoluci podnikal, měl obchodní dům „U Stalina“ s restaurací „U Brány“ v jeho suterénu.
Svoji hudební kariéru začínal v TO Merkur a posléze v Melodii. Později si Vladimír s Pinďou (Mílou) Černohorským, který hrál v Melodii na basu, řekli, že zkusí i bigbít. A tak vznikli The Undertakers. Ve středu hrávali v Dělnickém domě na Hrátkách mládeže a v neděli na Čajích. S The Undertakers zpíval až do roku 1973. S Melodií pokračoval až do roku 1990, kdy mu kapelník František Valeš nabídl, aby šel do jeho Echa. Ve své době se jednalo o špičkovou kapelu. Skončil v roce 1994. S The Undertakers vystoupil v témže roce ve Sportovní hale v Rakovníku na akci Je to jenom rock & roll. Později si jen tak pro radost zazpíval s některými kapelami, např. s Rakovničankou Standy Brabce na festivalu v Praze. Nyní tráví většinu času jako funkcionář na rakovnickém zimním stadionu.
V roce 2020 se stal členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu, kam byl slavnostně uveden v rámci 2. výročního koncertu 15. října 2021.  
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2023. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah