Tuček Vladimír - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Vladimír „Sam“ Tuček
 

 
 
Vladimír „Sam“ Tuček se narodil v Rakovníku a jak sám říká, s výjimkou dvou let vojny nevytáhl z města paty. Široká (i nehudební) veřejnost ho zná především jako potomka slavného tiskařského rodu, který pokračuje v tradici, kterou založil koncem 20. let 20. stol. jeho prastrýc. Vladimír se vyučil v Praze knihtiskařem a po návratu z vojny pracoval dlouhá léta u Středočeských tiskáren. Když to s nimi začalo být v roce 1986 všelijaké, odešel do TOSu. V roce 1992 založil vlastní tiskařskou firmu, kde je zaměstnaná celá jeho rodina.
 
Sam patří k legendám rakovnického bigbítu, jemuž na konci 60. a na začátku 70. let 20. stol. pomáhal prošlapávat cestičku. Do muzikantské latiny se Sam Tuček zařadil svou notorickou neznalostí textů, které po celou svoji kariéru odezíral při produkcích z různě přišpendlených a nalepených papírů. Muzikantské geny zdědil po rodičích, kteří zpívali ve slavné Rakovnické opeře. Na kytaru se naučil hrát sám. Jeho první kapelou byli The Preachers. Na vojně založil skupinu Fantomas. Když se vrátil z vojny, The Preachers už neexistovali, a tak nastoupil jako doprovodný kytarista a zpěvák k The Undertakers. S nimi hrál a zpíval až do roku 1973, kdy je komunisti rozpustili.
 
Po rozpadu The Undertakers zpíval Tuček s novou kapelou The Admirals, kterou založili v Chrášťanech Adolf Vachtl s Petrem Bradáčem. To bylo v roce 1974. Po čase došlo ve skupině k rozkolu a čtyřlístek Bradáč, Rais, Tuček a Hasal založil novou formaci – později slavnou Meditaci. V ní prožil Sam svá nejlepší muzikantská léta a vystupuje s ní dodnes. Když byli v roce 2000 obnoveni The Undertakers, nemohl v jejich řadách chybět. A tak dnes pravidelně zpívá s oběma kapelami.
 
V roce 2020 se stal členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu, kam byl slavnostně uveden v rámci 2. výročního koncertu 15. října 2021.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2023. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah