Vorláb Bohuslav - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Bohuslav Volráb
(† 25. 7. 2000)
 
Rodák z Krupé Bóža Volráb vychodil Základní devítiletou školu v Mutějovicích (1959-1968). V letech 1968-1971 absolvoval odborné učiliště n. p. TOS Rakovník, kde se vyučil strojním zámečníkem. V roce 1971 začal pracovat jako strojní zámečník v Rakovnických keramických závodech. Roku 1975 nastoupil do Okresního průmyslového podniku Rakovník jako řidič. V roce 1978 se oženil a s manželkou Dášou mají tři děti: dceru Petru a dvojčata Marka a Michala. Roku 1981 se přestěhoval i s rodinou do Rakovníka. Po sametové revoluci, od roku 1992, podnikal v autodopravě.
Bóža miloval bigbít, fotbal a jízdu na kole. V roce 1975 se stal zvukařem skupiny Meditace, u které působil až do své předčasné smrti v červenci 2000. O tom, že byl klíčovým členem dnes již legendární rakovnické kapely, svědčí slova jejího kapelníka Petra Bradáče: „V roce 1975 se nám podařilo získat skvělého zvukaře, řidiče a úžasného kamaráda v jedné osobě. Po krátkém přemlouvání nám na spolupráci kývl bigbítový fanda z Krupé a jedna z hlavních postav rockového doupěte na Šustně Bóža Volráb. Byl to perfektní kluk, nesmírně obětavý a pro kapelu doslova dýchal. Byl jejím tmelícím prvkem. Nebyla snad jediná kulišárna, za kterou by nestál. Vymyslel pravidelné jarní a podzimní jízdy na řeku Berounku, pod Újezd nad Zbečnem. Jezdili jsme tam celá parta včetně rodinných příslušníků. Později působil také jako náš dopravce. Vždy spolehlivý, vždy ochotný přiložit ruku k dílu a komukoliv pomoci. Jeho předčasná smrt ve věku nedožitých 47 let byla pro nás i pro ostatní rakovnické bigbíťáky šokem… moc nám všem schází.“
Že jablko nespadlo daleko od stromu, dokazují Bóžovi synové Marek a Michal. Bigbítovou pochodeň nesou dál ve skupině Dhepo, kterou jejich otec za svého života podporoval.
V pátek 15. října 2021 byl Bohuslav Volráb uveden do Dvorany slávy rakovnického bigbítu při jejím druhém výročním koncertu.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2023. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah