Konečný Mojmír - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Mojmír Konečný
(* 1960)
  
Zpěvák několika rakovnických skupin Mojmír Konečný se narodil v Praze. Od raného dětství žil na Křivoklátě, kde jeho otec působil jako obvodní lékař a matka jako družinářka v tamní základní devítileté škole. Po jejím vychození studoval Mojmír na Gymnáziu Zikmunda Wintra v Rakovníku. Po maturitě odešel do Prahy, kde vystudoval Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy a získal titul doktora medicíny (MUDr.). Promoval v roce 1985. Poté 20 let pracoval ve Fakultní nemocnici Na Bulovce, na II. interním oddělení, z toho posledních 5 let jako zástupce primáře. Poté 4 roky jako zástupce primáře na interním oddělení nemocnice Beroun a do konce roku 2013 jako zástupce primáře na interním oddělení Masarykovy nemocnice Rakovník. Dlouhodobě pracoval na jednotkách intenzivní péče. Zároveň na diabetologických, interních a kardiologických ambulancích uvedených nemocnic. V současné době působí jako diabetolog a internista na EUC Klinice Kladno a ve společnosti KONPRAX s.r.o. Braškov.
Hudbě se začal Mojmír Konečný aktivně věnovat v roce 1978, kdy se stal sólovým zpěvákem punkové skupiny Sojka, která vznikla na gymnáziu v Rakovníku, a křivoklátské skupiny Bonaventura. V obou těchto kapelách prosazoval tehdy v Česku málo známý styl punk. „S punkem jsme začali s písničkami Stranglers, které jsem viděl v německé televizi, a hrozně se mi to líbilo. Ale moc nám to nešlo. Pak spolužák Vilda Rohn dostal k Vánocům desku Sex Pistols Never Mind The Bollocks. Písničky z ní jsem přinesl na zkoušku a pak už se to rozjelo. Od Sex Pistols jsme hráli God Save The Queen, Anarchy In The U. K., potom jsme ještě hráli Sonic Reducer od Dead Boys, což je americký punk. Mělo to velký úspěch. Měli jsme klasické štace – Pustověty, Křivoklát, Lašovice, Hořovičky, Klub mládeže v Rakovníku, a ještě další místa. Hezky se na to vzpomíná, bylo nám osmnáct, docela nám to hrálo a člověk měl radost. Byl to sedmdesátý osmý rok a hudba, kterou jsme dělali, byla skoro rebelie. Hráli jsme pro radost, pro dobrý pocit, rozhodně ne pro peníze, protože tenkrát jsme za to téměř nic nedostávali,“ vzpomíná Mojmír Konečný na své působení se skupinou Bonaventura, ve které zpíval do roku 1980, kdy odešel studovat do Prahy.
„Já jsem punk zpíval už s gympláckou kapelou Sojka (1978-1979). Byla to taková recese. Měli jsme v podstatě jenom tři písničky a s těmi jsme dvakrát vystoupili v Klubu mládeže v Rakovníku. Pamatuji si, že to vyvolalo takové střídavé reakce. Jedni si mysleli, že jsme se úplně zbláznili a část profesorského sboru nás dokonce údajně nechtěla pustit k přijímačkám na vysokou,“ směje se Mojmír.
Ještě na podzim roku 1981 zkoušel s Milanem Francem, Petrem Elznicem, Mirko Benešem a Zdeňkem Kollárem vzkřísit rakovnickou skupinu Bonpary. Marně. Kapela se rozpadla, aniž by odehrála jediný koncert.
V roce 2007 založil skupinu Rock Caffe Valdek, se kterou zpívá dodnes. Žánrově je kapela zaměřena na široké spektrum stylů, aby oslovila co nejvíce věkových skupin posluchačů. V repertoáru má skupina skladby soft-rockové, blues-rockové i tvrději znějící rockové písně.
Část repertoáru tvoří i písničky někdejší Bonaventury.
  
V sobotu 15. října 2022 byl Mojmír Konečný uveden při 3. výročním koncertu do Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah