Události - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Události
Informace o tom, co bude a co bylo
2021
Rockové kalendárium
V měsíci květnu slaví své narozeniny tito rakovničtí bigbíťáci a countryoví hudebníci. Blahopřejeme!
  
 2. 5. – Miroslav Veverka (* 1951), kytarista a zpěvák skupin Satyr, Pride of Ladies Bedrooms, Scream a Bakaláři, bubeník Luxoru, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.

 6. 5. – Petr „Pifák“ Ivanov (* 1969), zpěvák skupin Zkrat, Hydraulika, Exitus a Prošlá lhůta.
 
 7. 5. – Martin Nezbeda (* 1974), baskytarista skupin Ztraceni v davu, Z Davu a Coffee To Help.
 
10. 5. – Jiří Cédl (* 1956), baskytarista skupin Atlantic, Admirál, Telex, Kolekce a K. O. Lekce.
 
10. 5. – Milan Křížanovský (* 1956), baskytarista a zpěvák skupin Victoria, Elektronik, Kyklop a Brutus, kytarista skupin Hair, Hádes a Aspirant.
 
12. 5. – Vojtěch Pejša (* 1987), kytarista a zpěvák skupin The Followers a Manon Meurt.
 
13. 5. – Jiří Polák (* 1947), malíř a grafik, autor plakátů pro Mandragoru, razítka Mandragora Clubu a obalů desek skupiny Brutus († 8. 12. 2020).  
 
14. 5. – Milan Horník (* 1948), kytarista a zpěvák Kytarové skupiny SVVŠ, zpěvák skupin Mandragora, Bakaláři a Elektronik, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.

15. 5. – Jaroslav „Psychidelič“ Pěnkava (* 1952), kytarista a zpěvák skupiny The Small Madman a bubeník Inferi, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu († 14. 7. 2016).

15. 5. – Pavel Škarýd (* 1962), producent a vydavatel dvou prvních alb Brutusu.
  
16. 5. – Milan Kopernický (1968), kytarista a zpěvák skupin Zkrat, Hydraulika, Exitus, Immortallity, Průduch a svérázný písničkách († 16. 11. 2000).
 
17. 5. – Luděk Mourek (* 1966), zpěvák skupin Paralaxa, Belladonna, Kufr, Heartbeat ad.
 
17. 5. – Miroslav Tovara (* 1978), kytarista a zpěvák country skupiny Žížeň Band a TO Kampanus.
 
21. 5. – Pavel Fišar (* 1975), bubeník skupin Kix Band, Mr. Feelgood, TakyFanky, Brutus, The Beatles Revival, ABBA CZ, Patrola/Šlapeto, Musicdan ad.
 
22. 5. – František Hejda (* 1953), baskytarista a kytarista skupin The Small Madman, The Preachers, Mandragora, Elektronik, Meditace, Film Blues Band a Rock Revival Band, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
27. 5. – Jiří Pertl (* 1953), hudební skladatel, baskytarista a zpěvák skupiny The Undertakers, kytarista a zpěvák skupin The Scream, Bakaláři, Elektronik, Film Blues Band, Mandragora, Majoránka, Letokruhy, Country Beat Jiřího Brabce a Bonton. Doprovázel zpěvačky Jitku Molavcovou, Lenku Filipovou a recitátora Miroslava Kováříka, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
29. 5. – Zdeněk Steidl (* 1947), bubeník první rakovnické skupiny Jantar, zpěvák Mandragory, Luxoru, Scream, TO Merkur a Melodie, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu († 12. 11. 2018).
 
29. 5. – Karel „Sid“ Ortmann (* 1953), spoluzakladatel a kytarista country skupiny Trapeři († 29. 2. 2020).
 
29. 5. – Zdeněk „Ciril“ Šnejdar (* 1979), zpěvák, bubeník a baskytarista skupin Krize, Kenny, Vampires, Red Insect, Suricata ad.  

30. 5. – Tomáš Karel (* 1990), bubeník skupin Ztracenej šnycl a Rock Slaves.

Zprávy
Akce
Co bude
Co bylo
2020
 DVD Dvorany slávy  
DVD z prvního koncertu Dvorany slávy je na světě! Kdo má o DVD zájem, objednávky na e-mailu dvorany info@dvorana-rakovnik.cz nebo na tel. čísle 739 519 351.

Co bylo
Adventní pohlazení po duši
 
RAKOVNÍK. „Když nemůžete přijít za námi, tak přijdeme my za vámi,“ řekli si muzikanti ze tří rakovnických kapel – Hradního dua, Šoury roury a Coffee to help. A také tak udělali. Domluvili se s ředitelem KC Jiřím Karlem a dramaturgem Tomášem Karlem a v pátek 4. 12. a 11. 12. odehráli na jevišti Tylova divadla adventní koncerty. Vzhledem k epidemiologické situaci hráli bez posluchačů a do éteru koncert „posílali“ prostřednictvím on-line vysílání, které mohli zájemci sledovat na facebooku Kulturního centra Rakovník.
„Příprava byla poměrně náročná a hrát do prázdného hlediště bylo také nezvyklé. Proto jsme rádi, že se připojilo tak velké množství lidí,“ řekl kapelník skupin Šoury roury a Coffee to help Honza Švácha. Jako první zahrálo 4. prosince Hradní duo a ten samý večer i Šoury roury. „Už hodně let děláme vánoční koncert a nechtěli jsme ho vypustit ani letos. I když v sále chyběli diváci, stejně jsme si ho všichni užili,“ konstatoval frontman Hradního dua Milan Zimmermann. A co na to ti, kterým byl koncert určený? 293 komentářů na FB kulturního centra a 10 tisíc zhlédnutí svědčí o mnohém. „Obrovské díky všem, kteří se podíleli na přenosu tohoto skvostu. Jste skvělí!“ (Regina Břinčilová) „Díky za krásnou pohodu, kterou jste vytvořili, měla jsem dojem, že jsem s vámi.“ (Alena Mutinská). „Sleduji vás na rozbouřeném Baltiku a o to víc super zážitek. Krásný advent.“ (Luboš Plamitzer). A v tomto duchu se nesly všechny další komentáře.
Alternativa Coffee to help zahrála a zazpívala 11. prosince. Také jedna z nejoriginálnějších současných rakovnických skupin pohladila po duši. Koncert plný energie, příjemných melodií a hezkých textů určitě zpříjemnil páteční večer. Dokazuje to 2,5 tisíce zhlédnutí a 57 komentářů na FB kácéčka. „Díky moc. Když to nejde naživo, tak alespoň takhle.“ (Milena Křikavová). „Super koncert, krásná muzika. Co víc chtít.“ (Aneta Matoušková). „Děkuji za zpříjemnění večera.“ (Tomáš Uher).
Jak na závěr obou koncertů Milan Zimmermann a Honza Švácha řekli, obrovský dík patří všem, kteří se na realizaci přímých přenosů podíleli: vedení KC Rakovník, zvukařům Davidu Maříkovi, Petru Hinkovi a Vlado Pejsarovi. A také Ondrovi Lechnýřovi, který s vtipem a grácií uváděl první koncert a všem, kteří připravili vkusnou scénu. Komu on-line přenosy „utekly“, nemusí smutnit. Oba jsou zaznamenány a můžete si je pustit na youtube.
Alternativa
 
RAKOVNÍK. Další ročník minifestivalu nepopulární hudby s názvem Alternativa, proběhne v sobotu 3. října v Kulturním centru Rakovník. I letošní menu je velmi chutné: představí se hned tři účinkující: alternative-rock Coffee To Help z Rakovníka, ska-punk Kapišto z Kladna a zpěvačka alternativního folku Lenka Dusilová z Karlových Varů. Pořadatelé žádají diváky, aby přišli s rouškami. Vzhledem k epidemiologickým opatřením bude úprava sálu k sezení. Minifestival začíná v 19 hodin.
Brutus na Tyršáku
 
RAKOVNÍK. V sobotu 12. září 2020 ožije rakovnické Tyršovo koupaliště bigbítem. Své hity, z nichž mnohé už zlidověly, bude hrát a zpívat legendární skupina Brutus, jejíž kořeny sahají až do prosince roku 1966. Saša Pleska, Vláďa Hasal, Milan Křížanovský, Pavel Fišar, Václav Trlica a další brutální muzikanti vás budou bavit celé čtyři hodiny. Zdravé i nezdravé nápoje jsou zajištěny. O jejich „distribuci“ se postará personál restaurace Šalanda. Pravá bigbítová tancovačka začíná ve 20 hodin a končí o půlnoci.
Zahálkova Berounka
 
I když už podzim klepe na dveře, koncerty pod širým nebem ještě nekončí. Jeden takový můžete vyslechnout v sobotu 12. září na letní scéně restaurace U Rozvědčíka.
Osmaosmdesátiletý trumpetista Zdeněk Zahálka, který ještě předloni učil na konzervatoři a hrával od Orchestru Karla Krautgartnera snad se všemi velkým bandy, zde pořádá tradiční koncert nazvaný Zahálkova Berounka. Už popáté přijede zahrát velký Příbramský Big Band, který vede Karel Šperk. U mikrofonu se budou střídat Kateřina Tošnarová a Tomáš Savka. Podvečerem bude provázet Aleš Benda. Znít bude swingová klasika. Ten, kdo má rád tento hudební žánr, by neměl v sobotu U Rozvědčíka chybět. Koncert začíná v 17 hodin. Vstup je zdarma.
Čtvrtý Slepice jam
 
RAKOVNÍK. V sobotu 22. srpna 2020 bude patřit prostor před Kavárnou Slepice na Husově náměstí v Rakovníku čtvrtému ročníku rockového festivalu Slepice Jam. Podle slov pořadatele Luboše Dolečka vystoupí během odpoledne a večera čtyři skupiny, každá zhruba půldruhé hodiny. Jako první se představí Grippeds, kteří budou hrát od 17 do 18.30 hod. V 18.45 je vystřídá rakovnicko-pražská partička Setoplete. Od 20.30 nastoupí na pódium Zoliho smečka, která bude diváky bavit do 22 hodin. Jako poslední budou od 22.30 do půlnoci hrát 2ND. Neseďte doma a přijďte si poslechnout rakovnický bigbít.  
Bigbít, blues a swing U Rozvědčíka
 
Hned dvakrát můžete na začátku srpna zajet do legendární restaurace U Rozvědčíka (při silnici z Nezabudic do Týřovic) a poslechnout si příjemnou muziku.
V sobotu 1. srpna tu zazní bigbít a blues-rock. Od 19 hodin bude hrát rakovnická skupina The Undertakers. Bigbítoví veteráni (kapela vznikla už v roce 1969) si jako hosta pozvali skupinu Mr. Feelgood, kterou tvoří muzikanti z Kralovic, Rakovníka a Prahy.
O týden později, v sobotu 8. srpna, přijede zahrát rakovnický Film Blues Band s frontmanem Pepou Šilerem. Jako host se představí místní osadní kapela vedená 88letým Zdeňkem Zahálkou. Ta vás provede skladbami Louise Armstronga, přes Glenna Millera až po 60. léta 20. století. I tento koncert začíná v 19 hodin.
Pivní slavnosti a Brutus
 
ROZTOKY. Hned dvakrát bude znít v červenci na fotbalovém hřišti U Jezu v Roztokách u Křivoklátu bigbít. A oba koncerty slibují nevšední zážitky.
Poprvé se tak stane v sobotu 18. července 2020 při prvním ročníku Roztockých pivních slavností. Při setkání milovníků zlatavého moku a minipivovarů (např. Pivovary Chříč, Antoš, Olešná, Bobr ad.) budou hrát kapely The Followers, Film Blues Band, Blues Hoppers, alternativa Zdarr, šansoniérka Blondýna a dixieland Brass Band Rakovník. Připraven je doprovodný program pro dospělé i mládež a soutěž o ceny. Zajištěno je parkování a stanovené městečko. Roztocké pivní slavnosti začínají v pravé poledne a končí o půlnoci.
Ani letos nevynechá roztocké hřiště U Jezu skupina Brutus. Ta zavítá na břeh řeky Berounky v sobotu 25. července 2020. Své největší hity bude hrát od 21 hodin do jedné hodiny po půlnoci. Na závěr tradičně „rozsvítí nebe“ Soptík svým úžasným ohňostrojem. Nenechte si ujít!
 
Pořadatelem pivních slavností i pravé bigbítové tancovačky jsou roztočtí fotbalisté.
Modří raci na Bazénu
 
RAKOVNÍK. Nejstarší aktivní rakovnická bigbítová skupina Modří raci zve na koncert, který se uskuteční v sobotu 4. července v restauraci na Bazénu. „Raci“ zahrají v sestavě Marcela Kubičková (zpěv), Václav Pavlíček (klávesy), Jan Grünvald (kytara), Miloš Švarc (kytara), Miroslav „Písa“ Polcar (baskytara) a Rostislav Odvárka (bicí). Během podvečera zazní nejlepší písničky, které mají Modří raci ve svém repertoáru, např. Nepiš dál, Monika, Návrat Gemini, Oh, Darling, Midnight, Čekej tiše, Hey Jude, Boty proti lásce, Amor magor, Sweet Home Chicago a mnohé další. Koncert začíná v 19 hodin.
 
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2021. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah