Události - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Události
Informace o tom, co bude a co bylo
2024

Rockové kalendárium
V měsíci červnu se narodili tito rakovničtí bigbíťáci a countrymeni. Blahopřejeme!
 
 
Vladimír Štěrba – kytarista a zpěvák skupin Reflektor, Zlatý skarabeus, Hey a tanečních orchestrů TOKS a Veselá muzika, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu. († 28. 7. 2013).
 
Zbyněk Šlajchrt – saxofonista skupin Exploze a Brutus.
 
Petr Kareš-Vrzák – kytarista a zpěvák skupiny Profous.
 
Aleš „Kolafa“ Kolář – hudební skladatel, kytarista a zpěvák skupiny Prošlá lhůta.
 
Marek Volráb – bubeník a zpěvák skupiny Dhepo.
 
Michal Volráb – baskytarista a zpěvák skupiny Dhepo.
 
Michal Ortcykr – bubeník a zpěvák skupin Kónický sekretář a The Inch, zpěvák skupiny Norman Bates a duchovní otec netradičního festivalu Coombal Open Air.
 
Václav Podaný – kytarista skupiny Aspirant, TO Nový Popular ad.
 
Josef Vlček – bubeník skupin TakyFanky, Film Blues Band, LaBanda a orchestrů Zvon, Senior Band a Ideal Band.
 
Jaroslav Ryšavý – kytarista a zpěvák country skupiny Rychtáři.
 
Petr „Plastik“ Chmelík – baskytarista a zpěvák skupiny Prošlá lhůta.
 
Václav Rais – kytarista skupin The Admirals, Meditace a Rock Caffé Valdek, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Petr Steidl – bubeník skupin Aspirant a Lucifer.
 
Jiří Bořánek – kytarista skupin Rendl, Hot Rod, JB&Backlight, Zoliho smečka, Smečka ad.
 
Jan Janota – folkový a trampský zpěvák, hudební skladatel a kytarista skupin FiBeJa, Trapeři, JaNoHaHa, Trio 03, Okolo komína ad.
 
Miroslav Jirásek – zpěvák, kytarista, bubeník a hudební skladatel skupin Omicron, Bonaventura, Eminence, Kufr, Kolekce, Trio 07, Nový rock, RRB a QR Band, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.  
 
Jindřich Průcha – kytarista a zpěvák skupin Jantar, Smolaři a Mandragora, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.  
 
Miroslav Novotný – baskytarista, kytarista, hráč na trombon a baskřídlovku kapel Luxor (Beat), JaNoHaHa, Velký taneční orchestr OKS a Kampanus.    
 
Pavel „Pája“ Peterka – kytarista, zpěvák a hudební skladatel skupin Sestra, Ztracenej šnycl a Šnycl († 12. 7. 2021)
 
Tomáš Franěk – saxofonista a klávesista kapel QR Band j.h., Ideal Band, Cadillac, Orchestr Karla Gotta ad.
Zprávy
Akce
Co bude
Letní bigbít
Brutus u Berounky a v Petrovicích
 
V sobotu 29. června 2024 zavítá na fotbalové hřiště U Jezu v Roztokách pravá bigbítová skupina Brutus. Koncert, který se stal již tradicí a je jakýmsi vítáním prázdnin, pořádá TJ Roztoky, z.s. Hrát a zpívat se začíná ve 21 hodin, sportovní areál bude otevřený již od 19 hodin. Ani letos vás bigbítoví veteráni neochudí o své největší hity, stejně tak přidají i něco světové rockové klasiky. Jak je v Roztokách zvykem, na závěr tancovačky rozsvítí nebe nad hřištěm ohňostroj. Konec je stanoven na jednu hodinu po půlnoci. Vstupné je 400 Kč.
 
Skupina Brutus zahraje na Rakovnicku o letošních prázdninách ještě jednou – v pátek 27. července v Petrovicích na návsi, na dvoře zájezdního hostince. Hrát se bude od 21 do 24 hodin.
Skotsko v Kostelíku
 
Už po čtrnácté se uskuteční v sobotu 6. července na návsi v Kostelíku benefiční festival nazvaný Skotsko v Kostelíku. Chutné menu sestávající z hudby, tance, highland games, ale i tradičních skotských pokrmů a nápojů pořádá Občanské sdružení Kostelík, z.s. Těšit se můžete na vystoupení skupin Blue Squadron Pipe Band, The Rebel Pipers, Bran, Conomara Chaos, Happy To Meet, Irish Dew, Moravian Bastards, Tune.L, Vintage Wine a dalších. Začíná se v 11 hodin. Vstupné je 300 Kč, rodinné 450 Kč, děti do 140 cm mají vstup zdarma.
 Stanové městečko a parkování mají pořadatelé zajištěno.
Mezi Paganinim a Hendrixem
 
Kytarovou lahůdku si můžete přijít poslechnout v neděli 7. července 2024 na hrad Křivoklát. V Královském sále (= Velký rytířský sál) vystoupí famózní kytarista Pavel Steidl v pořadu nazvaném „Mezi Paganinim a Hendrixem“. Kytarista minimálně evropské třídy předvede, jak tenká je nit mezi hudbou uznávaného klasika a uznávaného rockera. Koncert začíná v 18 hodin, vstupné je 200 Kč.
KEKS a Šindelář na hradě
 
Skupina KEKS se stala již stálicí letní sezóny na hradě Křivoklát. Chybět nebude ani letos. V pátek 19. července 2024 zde vystoupí od 21 hodin. Role „předskokana“ se zhostí Michal Šindelář se svojí kapelou. Bude hrát a zpívat od 19.30 do 20.15 hod. Čeká vás oblíbený koncert v jedinečném prostředí s jedinečnou atmosférou. Vstupné je 449 Kč. Dvojkoncert bude ukončen ve 23 hodin.
Roztocké pivní slavnosti
 
Setkání milovníků zlatavého moku a minipivovarů „Roztocké pivní slavnosti“ na hřišti U Jezu v Roztokách je na programu v sobotu 20. července 2024. Hrát a zpívat budou kapely Jamaron, MikkiM & Trumpeteer, Vasilův Rubáš, Brass Band Rakovník, The Followers a DJ Milan Parsley. Připraven je i doprovodný program pro mládež i dospělé. Pořadatelé vzkazují, že prvních sto návštěvníků obdrží zdarma jedno pivo. Pivní slavnosti začínají v 15 hodin a budou zakončeny tři hodiny po půlnoci. Vstupné je 350 Kč, parkovné 50 Kč a poplatek za stan je 50 Kč.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah