Události - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Události
Informace o tom, co bude a co bylo
2024

Rockové kalendárium
V měsíci únoru se narodili tito rakovničtí bigbíťáci a folkaři. Blahopřejeme!
  
Robert Beckl – baskytarista skupin Brmbolec, Kufr, Heartbeat, RRB, Ideal Band, The Geront Shadows Revival ad.
 
Jaroslav Grinc – kytarista a zpěvák skupiny Smolaři, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.  
 
Lubomír „Kim“ Klatovský – zpěvák a kytarista skupin Kanagom, Kim´s Berounka Band a Session Rozvědčík Band.  
 
Sáša Pleska – bubeník skupiny Termiti, hudební skladatel, textař, zpěvák a hráč na klávesové nástroje Kytarové skupiny SVVŠ (j. h.), TO Luxor a skupin The New Undertakers, Elektronik, Kyklop a Brutus, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Vladimír Soukup – zpěvák skupiny The Undertakers a několika tanečních orchestrů – Merkur, Melodie, Echo 85 ad., člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Jan Šiler – trumpetista skupin Kix Band, Film Blues Band a Z Davu.
 
Miloslav Černohorský – baskytarista a bubeník skupiny The Undertakers a TO Melodie, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu († 18. 8. 2020).
 
Pavel Koutecký – zvukař a technik skupin The Preachers, Mandragora, Elektronik, Kyklop a Brutus, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu († 24. 2. 2020).
 
Libor Laun – bubeník skupin Šmidl Boys, Smolaři, Mandragora, The Undertakers, Meditace, Jazz Q, Skupina Bohuslava Jandy, Kroky Františka Janečka, Skupina Juraje Čierneho a Skupina Jiřího Hromádky, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Milan Franc – zpěvák skupin Omicron, Bonaventura, Bonpary, Kolekce J. H., Kolekce a K. O. Lekce, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Dagmar Doležalová roz. Šlapáková – zpěvačka skupin Cleopatra a Telex (77) a TO Melodie. Členka Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Jiří Veklinec – kytarista a zpěvák skupin The Farmers a Repettens Group.
 
Andrea Štenglová, roz. Strnadová – zpěvačka skupin Cartoon Prison a Rock Slaves.
 
Stanislav Zárybnický – Houla – autor povídek, esejí, básní a písňových textů, vydavatel samizdatů, duše trampských a folkových akcí, představitel nekonformní kultury v 70. a 80. letech 20. stol., „šedá eminence“ Klubu mládeže Rakovník († 11. 12. 1989).
 
Milan Lukeš – bubeník skupin Renonc, P-Trio, Elektronik, Brutus, Film Blues Band, QR Band a tanečních orchestrů Merkur a Orion, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Petr Kauer – baskytarista skupiny The Blue Cancers a bubeník skupin The Farmers, The Pride of Ladies Bedrooms, The Scream, Bakaláři a TO Kampanus, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu († 2. 8. 2020).
 
Václav Friebert – hudební skladatel, textař, kytarista a zpěvák skupin Omicron, Bonaventura, Ventus, Kufr, Kolekce J. H., Renonc, Nero, Nový rock, Belladonna, Heartbeat, Film Blues Band, BonaWentura, Zikkurat, Rock Revival Band, Barokní andílci a Křivoklátští hudci, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Václav Pavlíček – varhaník a hráč na klávesy skupin The Undertakers, Modří raci a Valdek Rock Café.
 
*****
 
Zemřeli
 
2. 2. 1975 ve věku 48 let – Vladimír Skoupý, bubeník skupin Jantar, Termiti, Raci a The Undertakers, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
21. 2. 2017 ve věku 73 let – Václav Sklenička, saxofonista skupin a orchestrů Music 74, Nový populár Slabce, Brass Band Rakovník, Brutus, a Kastelán.
 
24. 2. 2020 ve věku 69 let – Pavel Koutecký, zvukař a technik skupin The Preachers, Mandragora, Elektronik, Kyklop a Brutus, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
29. 2. 2020 ve věku nedožitých 67 let – Karel „Sid“ Ortmann, kytarista a spoluzakladatel skupiny Trapeři.
Zprávy
Akce
Co bude
Bigbít na dohled…

V únoru a březnu proběhne na Rakovnicku hned několik bigbítových koncertů a jeden folkový.
Recitál Karla Plíhala
Ve čtvrtek 21. března 2024 zavítá do Tylova divadla v Rakovníku folková legenda – kytarista a písničkář Karel Plíhal se svým recitálem. Karel Plíhal, ojedinělý hudebník textař a poeta, v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala tvoří kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové.
„Já hraji na mandolu. Na kytaru mne doprovází vynikající kytarista Petr Fiala. Písničky prokládám básničkami, které neustále přibývají. Hrajeme převážně písničky, které za ta léta u mých posluchačů tak nějak zdomácněly, a některé z připravované desky…,“ říká Karel Plíhal. Koncert v Tylově divadle začíná v 19.30 hod. Vstupné je 350 korun.
Mentol – šestá párty
Stochovská hard-rocková skupina Mentol (s rakovnickým baskytaristou Láďou Černým) pořádá v sobotu 23. března 2023 v klubovně Renegades vedle vlakového nádraží v Novém Strašecí 6. výroční párty. Jak skupina upozorňuje, jedná se o akci pro širokou veřejnost. Mentol zahraje v sestavě Stanislav Lackun – Bača (zpěv), Petr Jurek (kytara), Roman Zubatý (kytara, zpěv), Ladislav Černý (baskytara) a Rostislav Kedroň (bicí). Párty začíná v 18 hodin.
 DVD Dvorany slávy  
Kdo má o DVD zájem, objednávky na e-mailu dvorany info@dvorana-rakovnik.cz nebo na tel. čísle 739 519 351.

Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah