Události - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Události
Informace o tom, co bude a co bylo
2024

Rockové kalendárium
V měsíci dubnu se narodili tito rakovničtí bigbíťáci. Blahopřejeme!
  
Mojmír Konečný – zpěvák skupin Sojka, Bonaventura, Bonpary a Rock Caffé Valdek, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Radek Adamec – kytarista a zpěvák skupin DB 90, Belladonna a Fuckingham.
 
Marcela Kubičková (Kubričanová) – zpěvačka skupiny Modří raci.
 
Miloš Švarc – kytarista, zpěvák a hráč na foukací harmoniku skupin QR Blues, QR Band, Hudba s.r.o. a Modří raci.
 
Jiří Báča – kytarista skupin Film Blues Band, The Undertakers a The Geront Shadows Revival.
 
Miloš Hejduk – saxofonista a klávesista skupin Luxor, Moucha´s detective agency, The New Undertakers, Jazz stars, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu († 12. 11. 1995).
 
Jiří Bendl – bubeník skupin The Followers, Mara Jade, Norman Bates, Manon Meurt, The Undertakers ad.
 
Josef Fencl – klávesista a zpěvák skupin The Preachers, Mandragora, Meditace a Gradace, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Tomáš Bednařík – kytarista a zpěvák skupin Satyr, The Foolmen, The Rotters a baskytarista pražské skupiny Exodus. Hudební publicista, spoluzakladatel Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Petr Lipavský – zpěvák skupin Hřebík Rock a Nero.
 
Milan Štelcl – zpěvák skupin Elektronik, Kyklop a Brutus, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu († 25. 9. 2019).
 
Zbyněk Maulis – baskytarista a zpěvák skupin The Teplo, Brutus a The Beatles Revival.
 
František Povolný – kytarista a zpěvák skupin The Blue Cancers, Šmidl Boys, a Modří raci, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.  
 
Milan Zimmermann – hudební skladatel, textař, zpěvák, kytarista a hráč na foukací harmoniku skupin My-3, Inspirace, Pokaždý jinak, Cimrvére Blues, Hradní duo, Brutus, Blues Hoppers a LaBanda, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu († 23. 7. 2023).
 
Miloslav Černý – kytarista, hráč na foukací harmoniku a zpěvák skupin Mandragora, The Undertakers, The New Undertakers a Victoria, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu († 28. 8. 2021).  
 
Zoltán Kilácsko – bubeník a zpěvák skupin Exitus, Kolaps, Průduch, New Eletrick, Animals, Warom, Last Moment, Sonic Temple, 2ND, Zoliho smečka, Smečka, Ice United a Zikkurat.
 
*********
 
1. 4. 2021 – zemřel ve věku 72 let František Černý, řidič a člen technické sekce skupiny Brutus.
 
13. 4. 2021 – zemřel ve věku 61 let Miloš Miessbauer, bubeník skupiny Permon Band 86 a TO Melodie a Kastelán.
 
25. 4. 1977 – zemřel ve věku 36 let Petr Konopásek, trumpetista TO Merkur, Luxor a sdružení Jazz stars, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
Zprávy
Akce
Co bude
Jarní bigbít
Přijedou A + A
Dvě legendární kapely osmdesátých s devadesátých let přijedou zahrát do Rakovníka. Zdejší kulturní centrum bude v sobotu 20. dubna 2024 hostit pražské metalové skupiny Arakain a Alkehol. Víc snad netřeba dodávat. Snad jen to, že koncert začíná ve 20 hodin. Vstupné v předprodeji je 600 Kč a v den konání 650 Kč.
Monkey Bussines v kácéčku
Chcete slyšet nejznámější hity kapely Monkey Bussines? Nechat se unést nábojem jejich vystoupení? Pokud ano, přijďte v sobotu 27. dubna 2024 do Kulturního centra Rakovník. Na Tour 2024 vyrazila skupina s vděkuplným názvem „… ale stejně je to nádhera…“ a jak sami muzikanti říkají, chtějí svojí troškou přispět do českého kulturního mlýna. Koncert začíná ve 20 hodin. Vstupné je 600 Kč
The Fee a Pick Up Lines v Továrně
Ač by se mohlo na první pohled zdát, že současné bigbítové hnutí na Rakovnicku stagnuje, není to zas až tak pravda. Chcete důkaz? Přijeďte v pátek 3. května 2024 do Jesenické Továrny (Oráčovská 10) a uvidíte na vlastní oči. Představí se hned dvě nové kapely. Jako první zahraje skupina The Fee. Jednou se o jakousi odnož kapely Coffee To Help, i když kytarista Jan Švácha důrazně upozorňuje, že jde o skupinu zcela novou, tudíž jinou. I když ji tvoří Leoš Janoušek (klávesy), Jan Švácha (kytara), Martin Nezbeda (baskytara), Tereza Šváchová (sax) a Kuba Michal (bicí), repertoár je zcela nový a nemá s CTH nic společného.
Druhá skupina, která v onen večer vystoupí, se jmenuje Pick Up Lines a tvoří ji neméně zajímaví muzikanti: Viktorie Zimmermannová, Kateřina Stupková, Jaroslav Froněk, Vít Pícl, Marek Štiller a Dan Cusack. „Mladá krev“ to prý v Továrně pěkně rozjede. Uvidíme! Určitě doražte. Dvojkoncert začíná v 19 hodin.
Brutus v pivovaru
Pravá bigbítová skupina Brutus opět zavítá na Rakovnicko. Tentokrát do Mutějovic, kde bude hrát v Poddžbánském pivovaru. Stane se tak v úterý 7. května 2024. Hrát se začíná ve 21 hodin a produkce bude ukončena o půlnoci. Areál je částečně zastřešen, větší část je pod širým nebem. Přijďte si poslechnout hity legendární kapely, z nichž většina již zlidověla.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah