Události - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Události
Informace o tom, co bude a co bylo
2023

Rockové kalendárium
V listopadu se narodili tito rakovničtí bigbíťáci a country hudebníci:
  
Jaroslav Pokorný – baskytarista, zpěvák a banjista skupin Satyr, Permon Band 86 a Kastelán.
 
Jindřich Sinkule – zpěvák a kytarista skupin Eminence, Kufr, Meditace, Nový rock, Lazareth a Agnes, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Milan Fiala – zpěvák skupiny Brutus.
 
Luděk Maulis – zpěvák, kytarista a klávesista skupin The Teplo, Brutus a The Beatles Revival.
 
František „Švec“ Jirásek – bubeník skupin Bonaventura a Permon Band 86.
 
Jaroslav „Bob“ Redl – violoncellista a mandolinista skupin Hradní Duo a Šoury roury.
 
Jiří Röll – zpěvák kapel Melodie, Mandragora, Luxor, Moucha´s detective agency, TO Autobrzdy, Kampanus a QR Band, spoluzakladatel a člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Zdeněk Kopřiva – kytarista skupin Ruská 3ima a Zima.
 
Zuzana Hubaczová (roz. Pantlíková) – zpěvačka a flétnistka skupiny Hradní Duo.
 
Bohunka Týčová (roz. Pochmanová) – zpěvačka kapel Luxor, The Scream, The Undertakers, Merkur, QR Band a host skupiny Mandragora, členka Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Miroslav Seidl – baskytarista, kytarista a zpěvák skupin Cleopatra, The Sharks, Victoria, Aspirant, Lucifer a Telex /77/, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Jan „Mumík“ Porubčan – kytarista skupin Kamelot, Kyklop, Brutus a The Undertakers, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Tomáš Baroch – kytarista a zpěvák skupin K.O. Lekce a Nero, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
Jaroslav Bretšnajdr – člen technické sekce skupiny Brutus.
 
Lukáš Let – bubeník a hráč na perkuse skupin Hradní Duo, Z davu, Šoury roury ad.
 
*******
 
Zemřeli
 
8. 11. 1983 ve věku 26 let – Richard Pavlíček, kytarista a zpěvák bluegrassové skupiny Střelci.
 
12. 11. 1995 ve věku 50 let – Miloš Hejduk, saxofonista a klávesista skupin Luxor, Moucha´s detective agency, The New Undertakers, Jazz stars, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
12. 11. 2018 ve věku 71 let – Zdeněk Steidl, bubeník skupiny Jantar a zpěvák skupin Mandragora, Luxor, The Scream ad., člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
                      
16. 11. 2000 ve věku 32 let – Milan Kopernický, kytarista a zpěvák skupin Zkrat, Hydraulika, Exitus, Immortallity a Průduch.
Zprávy
Zima komplet u Indies
  
Největší české vydavatelství alternativní hudby Indies Scope aktuálně vydává kompletní diskografii rakovnické skupiny Zima. Ta čítá sedm alb v rozpětí let 1997 až dosud.
Alba jsou nově remasterovaná, a díky vydavatelství si je fanoušci mohou poslechnout také na všech největších streamovacích službách, jako jsou Spotify, Apple Music, YouTube nebo Deezer.
„Vzhledem k tomu, že kapela vznikla po revoluci, kdy ještě o internetu nikdo neměl moc ponětí, se Zima na webu špatně hledá. Zdánlivě obyčejné, ale přitom mnohovýznamové slovo Zima, které nám tehdy jako název kapely přišlo skvělé, je v online prostoru naprosté peklo. Aby se člověk nemusel prokousávat přes všechny Pepíčky Zímy a Hanky Zagorové, doporučuji na webu při vyhledávání zadávat s názvem kapely také název konkrétní desky nebo písničky, např. Zima – ON, nebo Zima 2.0. Pak už to vyhledávací roboti najdou bez problémů,“ směje se lídr kapely Marek Bradáč.
Tímto krokem Zima uzavřela pomyslný kruh, který vyvrcholil loňským dubnovým koncertem v Čermákových sadech ke 30 letům kapely za přítomnosti všech žijících bývalých členů.
Kapela v současnosti koncertuje spíše méně, ale zato skládá a nahrává písně pro nové album. Informace o aktivitách Zimy najdete na jejich facebookovém a instagramovém profilu.
 
Popiska:
  
Aktuální sestava Zimy: Marek Bradáč, David Šiler a Zdeněk Kopřiva
Akce
Co bude
Vzpomínka na Milana Zimmermanna
Městská knihovna Stochov připravila na úterý 28. listopadu 2023 vzpomínkový podvečer na stochovského rodáka Milana Zimmermanna, který náhle zemřel 23. 7. 2023. Přijďte si poslechnout ukázky z jeho umělecké tvorby a zavzpomínat na „kluka“ ze Stochova. Vzpomínková akce plná muziky a četby začíná v 17 hodin.
 DVD Dvorany slávy  
Kdo má o DVD zájem, objednávky na e-mailu dvorany info@dvorana-rakovnik.cz nebo na tel. čísle 739 519 351.

Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2023. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah