Šteruský Milan - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

menu
Přejít na obsah
Milan Šteruský

Milan se narodil o první jarní den roku 1951 v Kladně, ale téměř celý svůj další život spojil s Novým Strašecím. Bigbít ho chytl v roce 1964, když viděl v televizi šot z příletu Beatles do Spojených států. To jejich přijetí ho úplně dostalo. O něco později se začaly v rádiu objevovat první písničky britských The Shadows, pak i našeho Olympicu a Milanovi bylo jasné, jaká je muzika jeho srdce. Housle, na které se chodil učit hrát do LŠU, šly stranou a vystřídala je kytara. Na tu se Milan začal učit sám. První kapelu se pokoušel Milan Šteruský sestavit ještě na základní škole. Byli u toho Vladimír Štěrba, Ladislav Porcal, Ivan Viktora a další. Někdy v roce 1967 vznikly The Stars – první novostrašecký bigbít. Kapela byla na svou dobu hodně úspěšná i mimo rámec okresu. V listopadu 1969 dokonce „předskakovali“ na Stochově slavným Blue Effect. Úspěšnou kariéru The Stars přerušila vojna. I na té Milan hrál.
Po návratu domů ještě vzkřísili The Stars pod názvem The Blues Stars (později Modré hvězdy) a hráli až do roku 1974, kdy dostali zákaz, podobně jako mnoho dalších bigbítových skupin. Milan se ale muzice věnoval i nadále. Pouze „přestoupil“ k tanečním orchestrům. Hrál s kdekým. Např. s TO Františka Šitty, s Merkurem, s Orchestrem Iva Moravuse, s Generací…  
Živil se i jako šéf techniky při reklamních turné na vlasovou kosmetiku Wella. Jako zpěváci s nimi jezdili i Meky Žbirka nebo Ivan Hlas. Slovo dalo slovo a Milan začal zvučit i jejich samostatné koncerty. Zvukaře dělá Milan dodnes, a protože vlastní mikrobus jezdí občas s kapelami jako šofér. V roce 2012 založil skupinu The Geront Shadows Revival, s níž hraje na sólovou kytaru doposud. V roce 2020 se stal členem Dvorany slávy rakovnického bigbítu, kam byl slavnostně uveden v rámci 2. výročního koncertu 15. října 2021.
 
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2024. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah