Události - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

Hlavní nabídka
Band
Přejít na obsah
Události
Informace o tom, co bude a co bylo
2020
DVD Dvorany slávy
 
 
DVD z prvního koncertu Dvorany slávy je na světě! Hodinový sestřih toho nejlepšího, co se v sobotu 19. října 2019 v KC Rakovník odehrálo, natočil a sestříhal Vladimír Hora. Zvukovou stopu pořídil David Mařík a upravil Marcel Šimša. Ten je také autorem efektů a designu. Formát obrazu je 16:9.
 
Žádáme všechny zájemce o toto DVD, aby se přihlásili na stránkách dvorany info@dvorana-rakovnik.cz nebo na tel. čísle 739 519 351. Potřebujeme vědět, kolik kopií máme nechat vyrobit.
 
Všechny účinkující kapely obdrží zdarma po jednom výlisku, stejně tak i ocenění hudebníci. Ostatní mohou DVD získat za cenu 50 Kč za kus.
Rockové kalendárium – duben
V měsíci dubnu slaví své narozeniny tito rakovničtí bigbíťáci. Blahopřejeme!

 
1. 4. – Mojmír Konečný (* 1960), zpěvák skupin Sojka, Bonaventura, Bonpary, Valdek Rock Café.
 
1. 4. – Radek Adamec (* 1965), kytarista a zpěvák skupin DB 90, Belladonna a Fuckingham.
 
1. 4. – Marcela Kubičková (* 1982), zpěvačka skupiny Modří raci.
  
6. 4. – Miloš Švarc (* 1958), kytarista, zpěvák a hráč na foukací harmoniku skupin QR Blues, QR Band, Hudba s.r.o. a Modří raci.
 
9. 4. – Jiří Báča (* 1959), kytarista skupin Film Blues Band a The Undertakers.
  
17. 4. – Jiří Bendl (* 1988), bubeník skupin The Followers, Mara Jade, Norman Bates, Manon Meurt, The Undertakers ad.
 
20. 4. – Josef Fencl (* 1954), klávesista a zpěvák skupin The Preachers, Mandragora, Meditace a Gradace.
  
21. 4. – Tomáš Bednařík (* 1954), kytarista a zpěvák skupin Satyr, The Foolmen, The Rotters a baskytarista skupiny Exodus. Hudební publicista, spoluzakladatel Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
21. 4. – Petr Lipavský (* 1966), zpěvák skupin Hřebík Rock a Nero.
  
22. 4. – Milan Štelcl (* 1955), zpěvák skupin Elektronik, Kyklop a Brutus († 25. 9. 2019).
 
24. 4. – Zbyněk Maulis (* 1975), baskytarista a zpěvák skupin The Teplo, Brutus a The Beatles Revival.
  
26. 4. – Milan Zimmermann (* 1966), hudební skladatel, textař, zpěvák, kytarista a hráč na foukací harmoniku skupin My-3, Inspirace, Pokaždý jinak, Hradní duo, Brutus, Blues Hoppers a LaBanda.
 
27. 4. – Miloslav Černý (* 1952), kytarista a zpěvák skupin Mandragora, The Undertakers, The New Undertakers a Victoria, člen Dvorany slávy rakovnického bigbítu.  
  
29. 4. – Zoltán Kilácsko (* 1969), bubeník a zpěvák skupin Kolaps, Průduch, New Eletrick, Animals, Warom, Last Moment, Sonic Temple, 2ND, Zoliho smečka, Ice United a Zikkurat.

************
 
 
25. 4. 1977 – zemřel Petr Konopásek, trumpetista TO Merkur, Luxor a sdružení Jazz stars (* 1. 3. 1941).
 
Co bude
Akce
Na území České republiky byl vyhlášen nouzový stav od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

Modří raci v Bazénu
 Hned dvakrát bude hrát v jarních měsících skupina Modří raci v rakovnické restauraci Bazén. Poprvé v sobotu 14. března, podruhé v sobotu 16. května. Oba koncerty začínají shodně v 19.30 hodin. Nejstarší aktivně hrající rakovnická kapela (byla založena roku 1964) se představí v sestavě: Marcela Kubičková (zpěv), Jan Grünvald (kytara), Miloš Švarc (kytara), Miroslav „Písa“ Polcar (baskytara), Václav Pavlíček (klávesy) a Rostislav Odvárka (bicí). Během večera zazní největší pecky repertoáru skupiny, jako Monika, Midnight, Apache, Návrat Gemini, Nepiš dál, Boty proti lásce, Amor magor, Oh, Darling, Hey Jude, Pod nebeskou bání a mnohé další.
Co bylo
QR Band – křest DVD
 
Rakovnická revivalová skupina QR Band načíná druhou patnáctiletku své existence. V pátek 6. března zahrála ve Vinotéce ve Vysoké v Rakovníku. Během koncertu bylo pokřtěno nové DVD s názvem QR Band - Live, natočené při jubilejním koncertu skupiny v Tylově divadle v září loňského roku. Kmotry DVD jsou manželé Knapovi, majitelé muzea amerických historických automobilů JK Classic v Lužné, kde QR Band často vystupuje.
 
2019
Saša Pleska byl uveden do Dvorany slávy
RAKOVNÍK (bed/rod). Na Boží hod vánoční se rozeznělo Kulturní centrum Rakovník hutným bigbítem. Aby ne, když tu tradiční vánoční tancovačku uspořádala pravá bigbítová skupina Brutus. Show zahájily dvě předkapely – rakovničtí punkeři Cruel Jokers 313 a Noband Brothers, blues-rock z Říčan. Po nich nastoupila na pódium hlavní hvězda večera a k prasknutí nabitý sál KC se dostal do varu. Jako kdyby přítomní chtěli vytancovat a vyskákat přebytečné kalorie, které nabrali během Štědrého dne. Brutus se představil v sestavě Saša Pleska (klávesy, zpěv), Vladimír Hasal (zpěv), Honza Prokop (zpěv), Václav Trlica (kytara),Honza Bitman a Milan Křížanovský (baskytara), Zbyněk Šlajchrt (saxofon), Honza Nový (saxofon) a Pavel Fišar (bicí).
 Letošní koncert měl ale i jeden slavnostní okamžik. To když zástupce Dvorany slávy rakovnického bigbítu Jiří Röll předal lídrovi Brutusu Sašovi Pleskovi certifikát o uvedení do této dvorany. Ten mu byl udělen 19. října při prvním koncertu dvorany, kterého se jubilant nemohl zúčastnit, protože Brutus právě hrál na jiném místě. Dav na tento akt zareagoval bouřlivým, několikaminutovým potleskem a skandováním „Saša, Saša!“ Certifikát pak z forbíny „sledoval“ celý vydařený bigbítový večer. Za pořízení fotografií z koncertu děkujeme Pepovi Rodovi.
Premiéra Coffee To Help + Bezejmenní
Ve středu 27. listopadu byl Klub mládeže v Rakovníku svědkem zajímavého dvojkoncertu. Svoji samostatnou premiéru si tu odbyla skupina Coffee To Help, které podpořila další mladá kapela Bezejmenní. Prvně jmenovanou tvoří zajímavá směsice rakovnických muzikantů – ostřílení matadoři klávesista a skladatel Leoš Janoušek (Z Davu), kytarista a zpěvák Jan Švácha (Prošlá lhůta, Z Davu, Šoury roury), kytarista Michal Novák (2nd) a baskytarista Martin Nezbeda (Z Davu). Ty doplnilo „mládí“ – zpěvačka Žofie Zrubcová (Grippeds, The Smallpeople, Trio, Bezejmenní), saxofonistka Tereza Šváchová (Grippeds, Trottelparade),  houslistka Kristýna Kováčová a bubeník Jakub Michal (ex-Cruel Jokers, The Smallpeople, Trio, Grippeds, Bezejmenní).
Vznik skupiny, která se veřejnosti představila 5. října spolu s dalšími třemi kapelami na minifestivalu nepopulární hudby Alternativa 2019 v Domě osvěty, vysvětluje Martin Nezbeda: „ Leoš se cítil nevytížený, v jeho autorském šuplíku se hromadily nevyužité skladby, a tak dal dohromady pár muzikantů z Grippeds a Smolíků, přibral nás tři Z davu a Coffe To Help byli na světě.“
Jako předkapelu si Coffee To Help logicky zvolili Bezejmenné, kde zpívá Žofie Zrubcová a bubnuje Jakub Michal. Ty pak doplňují Ema Knorová (klávesy) a Jonáš Doleček (kytara). „Před rokem nás dal dohromady pan učitel Stanislav Brabec z rakovnické ZUŠ. Kupodivu byl větší problém domluvit se na názvu kapely, než na tom, co budeme hrát. Proto jsme Bezejmenní,“ říká Žofie Zrubcová. Repertoár je postavený na srdečních skladbách jednotlivých členů skupiny.
(Fotografie jsou z FB skupiny Coffee To Help)
Modří raci: 55 let + QR Band
V sobotu 30. listopadu zažila hudební premiéru nově otevřená Restaurace Bazén na Nábřeží Ed. Beneše v Rakovníku. Své 55. narozeniny zde oslavila nejstarší fungující rakovnická bigbítová kapela Modří raci. Představila se v aktuální sestavě Marcela Kubičková (zpěv), Jan Grünvald (kytara), Miloš Švarc (kytara, foukací harmonika, zpěv), Miroslav „Písa“ Polcar (baskytara), Václav Pavlíček (varhany) a Rostislav Odvárka (bicí). Během večera zazněly nejlepší písničky, které mají Modří raci ve svém repertoáru, např. Návrat Gemini, Monika, Nepiš dál, Hey Jude, Midnight, Oh, Darling a mnohé další. Jako host podpořila Modré raky skupina QR Band, která zahrála rockovou klasiku 50. až 70. let.
30 let skupiny Prošlá lhůta
Skupina Prošlá lhůta oslavila v sobotu 23. listopadu v Kulturním centru Rakovník 30. narozeniny. Právě před tolika léty vznikla v Plzni, kde její zakládající členové (Jan Švácha, Aleš Kolář, Petr Chmelík a Jiří Kopřiva) tehdy studovali na vysokých školách. Od té doby absolvovala kapela stovky koncertů a svými autorskými písničkami potěšila dušičky tisíců bigbítových fanoušků. Postupně doplnila své řady o zpěváky Petra Ivanova a Romana Graciuse. Po nějaký čas se v kapele střídali, pak zpívali oba, pak zase jen jeden, což ovšem nebyl případ výročního koncertu, kde si pěkně „zabékali“ z pódia oba dva.
Pozdravit oslavence přišel pěkný dav jejich příznivců. Celý večer se nesl v parádní atmosféře, k čemuž bezesporu přispěli i gratulanti: stochovská skupina Mentol, rakovnické Dhepo a Rock Slaves. To se představilo i s několika novými tvářemi (prý záskokáři).
Při příležitosti 30. výročí vzniku kapely předal zástupce Dvorany slávy rakovnického bigbítu Jiří Röll muzikantům gratulační glejt (nikoliv tedy glejt uvádějící skupinu do Dvorany slávy, jak bylo mylně uvedeno v regionálním tisku a na Facebooku. Na to si musí kapela ještě chvilku počkat ).
 Fotografie z koncertu nám poskytl David Svoboda, za což mu děkujeme.
25 let Z Davu
Dvě alternativní rockové skupiny se sešly v pátek 15. listopadu na pódiu Klubu DDM v Čermákových sadech. Stalo se tak u příležitosti oslav pětadvacetin Z Davu a zároveň křtu jejich devátého alba s názvem „U srdce jak“. To vyšlo jako klasický vinyl a zájemci si ho mohli při koncertu zakoupit za „akční“ padesátikorunu. „Už jsme měli kazetu, několik cédéček a já jsem vždycky toužil mít i vinylové LP. Tak jsem o tom ostatní přesvědčil a máme ho,“ vysvětluje Leoš Janoušek, proč tentokrát Z Davu nezvolili kompaktní disk. Deska obsahuje osm písní (4 na každé straně). Všechny zazněly naživo během koncertu. Natočena byla ve studiu Ex-Avik Pavla Broma, o mix a mastering se postaral Zdeněk Kopřiva, obal má „na svědomí“ Vojtěch Pejša. Rolí kmotrů se ujali zvukař Petr Elznic, ředitelka ZUŠ Líba Podaná a bývalý člen kapely Martin Březina. Dvorana slávy rakovnického bigbítu udělila skupině Z Davu u příležitosti jubilea blahopřejný certifikát.
Hostem, který vyplnil druhou polovinu večera, byla spřízněná skupina Manon Meurt.
 
50 let The Undertakers
V pátek 8. listopadu 2019 oslavila skupina The Undertakers 50. narozeniny. Půlstoletí své existence si připomněla koncertem v Domě osvěty v Rakovníku. Jejími hosty byly kapely Meditace a Mr. Feelgood. Při této příležitosti předal jubilantům blahopřejný glejt zástupce Dvorany slávy rakovnického bigbítu Jiří Röll. Gratulujeme a přejeme The Undertakers ještě dlouhá léta na rakovnické bigbítové scéně. Snímky z výročního koncertu nám poskytli Josef Dvořáček a Josef Rod. Děkujeme.
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2020. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah