Události - DVORANA SLÁVY RAKOVNICKÉHO BIGBÍTU

Hlavní nabídka
menu
Přejít na obsah
Události
Informace o tom, co bude a co bylo
2020
 DVD Dvorany slávy  
DVD z prvního koncertu Dvorany slávy je na světě! Kdo má o DVD zájem, objednávky na e-mailu dvorany info@dvorana-rakovnik.cz nebo na tel. čísle 739 519 351.

Rockové kalendárium
V září slaví své narozeniny tito rakovničtí bigbíťáci a country muzikanti. Blahopřejeme!
  
4. 9. – Zdeněk „Gejša“ Bradáč (* 1951), zpěvák skupin The Preachers a Elektronik.
 
9. 9. – Magdalena Elznicová Mikesková (* 1978), saxofonistka a zpěvačka skupiny Modří raci.
 
10. 9. – Miloš Moucha (* 1952), baskytarista skupin Inferi, Moucha´s detective agency a MDK.
 
15. 9. – Vladimír Krejza (* 1964), zvukový mistr a technik skupiny Profous.
 
15. 9. – Michal Elznic (* 1968), hráč na mandolínu a zpěvák bluegrassové skupiny Rychtáři.
 
17. 9. – Jiří Kovář (* 1962), zpěvák skupin Kamelot a Meditace.
 
23. 9. – Marcel Šimša (* 1967), zvukový mistr a technik skupin Rock Revival Band a QR Band, spoluzakladatel Dvorany slávy rakovnického bigbítu.
 
23. 9. – Jan Rouček (* 1977), klávesista skupin Kix Band, Film Blues Band a Meditace.
 
25. 9. – Sláva Pilík (* 1950), hudební skladatel, kytarista a zpěvák skupin Inferi, Moucha´s detective agency a MDK.
 
25. 9. – Michal Cerman (* 1965), zpěvák skupin Helius, Kyklop, Brutus ad. pražských kapel.
 
26. 9. – Josef Hejda (* 1961), bubeník a zpěvák skupin Kamelot, Meditace Zizip, Belladonna, Fuckingham a trumpetista několika tanečních orchestrů.
 
27. 9. – Václav Melč (* 1962), saxofonista skupin Guten Tag a Beatles B.
 
27. 9. – Zbyněk Mištera (* 1965), zvukový mistr a technik.
 
28. 9. – Jan Fuchs (* 1977), baskytarista skupin Kónický sekretář, The Inch a Pearl Jam Revival.
 
30. 9. – Milan „Prcínek“ Novotný (* 1970), člen technické sekce skupiny Brutus.
 
*****
 
8. 9. 2012 – zemřel Jiří „Krtek“ Kratina, kytarista skupiny Jantar, tramp, barman a spisovatel (* 6. 3. 1945).
 
25. 9. 2019 – zemřel Milan Štelcl, zpěvák skupin Elektronik, Kyklop a Brutus (* 22. 4. 1955).
Zprávy
Akce
Co bude
Co bylo
Brutus na Tyršáku
 
RAKOVNÍK. V sobotu 12. září 2020 ožije rakovnické Tyršovo koupaliště bigbítem. Své hity, z nichž mnohé už zlidověly, bude hrát a zpívat legendární skupina Brutus, jejíž kořeny sahají až do prosince roku 1966. Saša Pleska, Vláďa Hasal, Milan Křížanovský, Pavel Fišar, Václav Trlica a další brutální muzikanti vás budou bavit celé čtyři hodiny. Zdravé i nezdravé nápoje jsou zajištěny. O jejich „distribuci“ se postará personál restaurace Šalanda. Pravá bigbítová tancovačka začíná ve 20 hodin a končí o půlnoci.
Zahálkova Berounka
 
I když už podzim klepe na dveře, koncerty pod širým nebem ještě nekončí. Jeden takový můžete vyslechnout v sobotu 12. září na letní scéně restaurace U Rozvědčíka.
Osmaosmdesátiletý trumpetista Zdeněk Zahálka, který ještě předloni učil na konzervatoři a hrával od Orchestru Karla Krautgartnera snad se všemi velkým bandy, zde pořádá tradiční koncert nazvaný Zahálkova Berounka. Už popáté přijede zahrát velký Příbramský Big Band, který vede Karel Šperk. U mikrofonu se budou střídat Kateřina Tošnarová a Tomáš Savka. Podvečerem bude provázet Aleš Benda. Znít bude swingová klasika. Ten, kdo má rád tento hudební žánr, by neměl v sobotu U Rozvědčíka chybět. Koncert začíná v 17 hodin. Vstup je zdarma.
Čtvrtý Slepice jam
 
RAKOVNÍK. V sobotu 22. srpna 2020 bude patřit prostor před Kavárnou Slepice na Husově náměstí v Rakovníku čtvrtému ročníku rockového festivalu Slepice Jam. Podle slov pořadatele Luboše Dolečka vystoupí během odpoledne a večera čtyři skupiny, každá zhruba půldruhé hodiny. Jako první se představí Grippeds, kteří budou hrát od 17 do 18.30 hod. V 18.45 je vystřídá rakovnicko-pražská partička Setoplete. Od 20.30 nastoupí na pódium Zoliho smečka, která bude diváky bavit do 22 hodin. Jako poslední budou od 22.30 do půlnoci hrát 2ND. Neseďte doma a přijďte si poslechnout rakovnický bigbít.  
Bigbít, blues a swing U Rozvědčíka
 
Hned dvakrát můžete na začátku srpna zajet do legendární restaurace U Rozvědčíka (při silnici z Nezabudic do Týřovic) a poslechnout si příjemnou muziku.
V sobotu 1. srpna tu zazní bigbít a blues-rock. Od 19 hodin bude hrát rakovnická skupina The Undertakers. Bigbítoví veteráni (kapela vznikla už v roce 1969) si jako hosta pozvali skupinu Mr. Feelgood, kterou tvoří muzikanti z Kralovic, Rakovníka a Prahy.
O týden později, v sobotu 8. srpna, přijede zahrát rakovnický Film Blues Band s frontmanem Pepou Šilerem. Jako host se představí místní osadní kapela vedená 88letým Zdeňkem Zahálkou. Ta vás provede skladbami Louise Armstronga, přes Glenna Millera až po 60. léta 20. století. I tento koncert začíná v 19 hodin.
Pivní slavnosti a Brutus
 
ROZTOKY. Hned dvakrát bude znít v červenci na fotbalovém hřišti U Jezu v Roztokách u Křivoklátu bigbít. A oba koncerty slibují nevšední zážitky.
Poprvé se tak stane v sobotu 18. července 2020 při prvním ročníku Roztockých pivních slavností. Při setkání milovníků zlatavého moku a minipivovarů (např. Pivovary Chříč, Antoš, Olešná, Bobr ad.) budou hrát kapely The Followers, Film Blues Band, Blues Hoppers, alternativa Zdarr, šansoniérka Blondýna a dixieland Brass Band Rakovník. Připraven je doprovodný program pro dospělé i mládež a soutěž o ceny. Zajištěno je parkování a stanovené městečko. Roztocké pivní slavnosti začínají v pravé poledne a končí o půlnoci.
Ani letos nevynechá roztocké hřiště U Jezu skupina Brutus. Ta zavítá na břeh řeky Berounky v sobotu 25. července 2020. Své největší hity bude hrát od 21 hodin do jedné hodiny po půlnoci. Na závěr tradičně „rozsvítí nebe“ Soptík svým úžasným ohňostrojem. Nenechte si ujít!
 
Pořadatelem pivních slavností i pravé bigbítové tancovačky jsou roztočtí fotbalisté.
Modří raci na Bazénu
 
RAKOVNÍK. Nejstarší aktivní rakovnická bigbítová skupina Modří raci zve na koncert, který se uskuteční v sobotu 4. července v restauraci na Bazénu. „Raci“ zahrají v sestavě Marcela Kubičková (zpěv), Václav Pavlíček (klávesy), Jan Grünvald (kytara), Miloš Švarc (kytara), Miroslav „Písa“ Polcar (baskytara) a Rostislav Odvárka (bicí). Během podvečera zazní nejlepší písničky, které mají Modří raci ve svém repertoáru, např. Nepiš dál, Monika, Návrat Gemini, Oh, Darling, Midnight, Čekej tiše, Hey Jude, Boty proti lásce, Amor magor, Sweet Home Chicago a mnohé další. Koncert začíná v 19 hodin.
 
Created WebSite X5
Designed by Marcel Š.
Copyright © Dvorana slávy Rakovník 2019 - 2020. Všechna práva vyhrazena
Návrat na obsah